Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Україна в Європі? Може — так, може — ні

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Україна в Європі? Може — так, може — ні

 Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), зупинився в Торонто 8 грудня на запрошення Української кредитової спілки (УКС), аби розповісти про діяльність СКУ в Європі та серед українських громад у діаспорі.

Понад сотню людей зібралося в домі УНО в Етобіко, аби зустріти пана Чолія. А оскільки метою вечора було не тільки послухати, як СКУ сприяв ухваленню Європейським Союзом резолюції про супровідне членство в ЄС, а й посприяти матеріально, присутні особи, представники кількох відділів УНО і УКС, разом подарували СКУ суму понад $24,000.

Хоча прогноз Евгена Чолія щодо стану демократії та людських прав в українській державі, на його думку, — не надто позитивний через тиск на неї Російської Федерації (РФ), голова СКУ оголосив свій висновок: громадські й індивідуальні акції можуть позитивно вплинути на події в Україні. «Хоча це питання не завершене, однак 1 грудня була узгоджена резолюція Європейського парламенту (ЄП), де чітко сказано, що ЄП закликає проводити активну роботу, вживати необхідних заходів для швидкого укладення угоди між Україною та ЄС, за можливості — до кінця 2011 року. Це — дуже важливий момент. У резолюції ЄП також сказано, що РФ чинить надмірний тиск на Україну, аби вона не підписувала угоди про вільну торгівлю з ЄС», — сказав пан Чолій.

Голова СКУ також засудив акції представників РФ в Україні, зокрема патріарха Кирила, глави Російської православної церкви. «Mи помітили, що за два роки патріарх Кирило відвідав Україну сім разів, тоді як його попередник побував в Україні тричі за 18 років. Якби він приїжджав в Україну, тільки відправив молебень і поїхав назад до Москви, то ми би менше вболівали за це питання. Але він приїжджає та проповідує «Рускій мір», що є нічим іншим, як «перефарбованим» Радянським Союзом, де Україна потрапила би знову під вплив Росії».

«Патріарх Кирило у своїх проповідях до народу лякає українських людей, каже їм, що ті, хто ходить до храмів Української православної церкви Київського патріархату, підуть до пекла, бо УПЦ КП не є канонічною Церквою, і що вони — фактично, розкольники. Із такою програмою РФ намагається втягнути Україну назад у новий «перефарбований» Радянський Союз», — продовжив Евген Чолій.

Наприкінці доповіді пану Чолієві вручили чек на суму $10,000 — пожертви для СКУ — представники УКС: Евген Роман, голова Ради директорів, й Аня Міщенко, його заступник. Також чеки надали: Славко Борис, президент філії УНО-Торонто ($1,000), і Петро Ковальчик, президент філії УНО-Захід ($1,000). Чеки на суму $500 подарували УНО-Канада й філія УНО-Садбурі.

«Більшість наших членів у Садбурі походить із третьої чи четвертої ґенерації українців у Канаді, але ми надалі дотримуємося звичаїв, а головне — мрії наших батьків і пращурів, аби підтримувати Україну й українську діаспору, — сказав Михайло Мацюк, президент філії УНО-Садбурі. — Філія УНО-Садбурі охоче підтримує роботу СКУ й Евгена Чолія».

Пан Чолій є членом Палати адвокатів Квебеку з 1982 року та старшим партнером однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку «Лавері, де Біллі», яка нараховує понад 170 адвокатів. Його юридична практика включає корпоративні й комерційні судові справи, позови акціонерів, справи банкрутства великих корпорацій, банкові судові справи та колективні позови. Як професійний юрист голова СКУ виступає перед Верховним судом Канади й перед судами Квебеку різних рівнів.

2008-го Евген Чолій був обраний на п’ятирічний термін президентом СКУ, що є міжнародною координаційною надбудовою українських громад діаспори, представляє інте­реси більш більш ніж 20 млн українців і об’єднує у своєму складі українські організації понад 30 країн світу. СКУ був заснований 1967 року, а 2003-го — визнаний неурядовою організацією в Економічній і соціальній раді Організації Об’єднаних Націй.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply