Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Україна і Канада збудують космодром

Автор:

|

Жовтень 23, 2021

|

Рубрика:

Україна і Канада збудують космодром
Олег Уруський

Наприкінці цього року Україна та Канада починають будівництво космодрому в провінції Нова Шотландія для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії «Циклон 4М». Про це 19 жовтня повідомив Олег Уруський, віце-прем’єр і міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.
Він обговорив реалізацію цього проєкту зі Стівом Матьє, президентом і головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services Ltd. Також у проєкті беруть участь Конструкторське бюро «Південне» ім. Янгеля та Південний машинобудівний завод ім. Макарова.
Під час зустрічі п. Матьє повідомив, що з компаніями зі США вже є попередні домовленості запустити їхні супутники українською ракетою-носієм «Циклон-4М», перший запуск запланували на кінець 2023 року.
Свою чергою, п. Уруський зазначив, що Мінстратегпром у реалізації цього проєкту з готовністю сприятиме підприємствам космічної галузі України. Він нагадав, що реалізація окремих аспектів українсько-канадського проєкту «Циклон-4М» передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 рр., прийняття якої очікують у Верховній Раді Україні. Зокрема, запланували створити маршовий двигун РД-870 тягою 80 тс і використовувати його для першого ступеню ракети-носія.
Як повідомляв «Міст», Україна побудує власний плавучий космодром.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online