Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

У Канаді продовжили програму з надання кредитів компаніям у тарапатах

Автор:

|

Вересень 04, 2020

|

Рубрика:

У Канаді продовжили програму з надання кредитів компаніям у тарапатах
Христя Фріланд

Оттава продовжила програму Canada Emergency Business Account (CEBA), в рамках якої компаніям, що зазнають труднощів через пандемії коронавірусу, нададуть кредит. 31 серпня уряд оголосив, що дію CEBA буде продовжують, тому підприємства, що задовольняють висунутим вимогам, зможуть подати заявку на отримання кредиту до 31 жовтня. У понеділок закінчився термін дії іншої програми — Canada Emergency Rent Assistance (CECRA).
Христя Фріланд, міністерка фінансів Канади, також оголосила, що уряд буде проводити роботу з фінансовими установами, щоб забезпечити їм можливість увійти в програму підприємствам, які відповідають згаданим вимогам, приміром, у випадках, коли власник використовує рахунок на фізичної особи замість бізнес-рахунку.
CEBA надає безвідсоткові кредити на суму до 40 тис. CAD малому бізнесу та некомерційним організаціям. До 10 тис. CAD цього кредиту можна не повертати, якщо будуть дотримані певні умови. Програма, яку репрезентували ще в квітні, подовжили в червні, коли її охоплення стало ширшим, дозволивши власникам підприємств без заробітної плати та родинним корпораціям претендувати на участь у ній.
Канадська федерація незалежного бізнесу (CFIB) закликала уряд розширити як CEBA, так і CECRA.
У понеділок Ден Келлі, президент CFIB, заявив, що група задоволена рішенням уряду продовжити CEBA і розширити права на участь, але що для поліпшення програми можуть запропонувати додаткові зміни. Вони передбачають збільшення максимальної суми кредиту до 60 тис. CAD, із огляду на затяжний характер пандемії. «CEBA стала рятівним колом для 730 тис. невеликих фірм, у т. ч. 60 % членів CFIB, — зазначив п. Келлі. — Ми закликаємо уряд внести подальші зміни в CEBA й аналогічним чином поліпшити програму CECRA з підтримки комерційної оренди».
Про продовження терміну дії програми CECRA уряд не оголошував. Відповідаючи на запитання журналістів, чи підходить програма CECRA до кінця, п. Фріланд сказала, що вона обговорювала цю програму зі своїми провінційними та територіальними колегами, але власне на запитання не відповіла. «Впродовж останніх кількох днів я спілкувалася з багатьма міністрами фінансів провінцій і територій про те, як можемо підтримати канадський малий бізнес, у т. ч. в сенсі допомоги при покритті їхніх постійних витрат, з яких орендна плата становить дуже, дуже велику частку, — повідомила урядовиця. — Ми працюємо над цим, і дуже скоро нам буде що сказати з цього приводу».
Згідно з опитуванням, яке провело CFIB, CEBA стала однією з найефективніших державних програм для малого бізнесу. Опитування засвідчило, що 60 % малих підприємств повідомили про участь у CEBA, що робить її найпопулярнішою програмою з тих, які пропонують підприємствам, а 69 % вважають, що програма допомогла їм або дуже, або певною мірою.
Це значно більше, ніж CECRA, яку широко критикували за суворі вимоги до програми. Те ж опитування продемонструвало, що лише 15 % малих підприємств змогли скористатися цією програмою, і лише 20 % оцінили її як дуже корисну або певною мірою.
CECRA надавала умовно безповоротну позику, що покривала 50 % орендної плати власникам нерухомості, якщо вони знижували орендну плату принаймні на 75 % із квітня по серпень. І орендодавці, й орендарі втрачали 25 % від орендної плати кожен. На участь у програмі мали право компанії, які зіткнулися з 70-відсотковим зниженням прибутків через пандемію і щомісяця платять не більше 50 тис. CAD орендної плати.
Багато підприємств і галузеві групи розкритикували програму за вимогу участі орендодавців, а також за 70-відсотковий поріг зниження доходів. CFIB закликає уряд змінити програму і дозволити орендарям отримати доступ до фінансування CECRA, незалежно від участі орендодавців.
Як повідомляв «Міст», Христя Фріланд очолила міністерство фінансів Канади.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply