Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

У Канаді — безпрецедентні заходи безпеки

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

У Канаді — безпрецедентні заходи безпеки
Даґ Форд

Канада, як і майже всі країни світу, зараз бореться з епідемією коронавірусу. Результати моделювання розвитку ситуації з нею презентував Даґ Форд, прем’єр Онтаріо. Експерти передбачають, що Covid-19 може вбити від 3 тис. до 15 тис. жителів Онтаріо. Наслідки епідемії відчуватимуть від 18 місяців до двох років. Нагадаємо, що населення провінції Онтаріо — 14,6 млн осіб.
Можливі сценарії розвитку ситуації розробляли фахівці провінційного міністерства здоров’я, аґенції Public Health Ontario, а також дослідники онтарійських університетів. Під час презентації вони не забули порівняти ситуацію зі сезонним грипом, який щороку забирає до 1,5 тис. життів. Учергове нагадали, що основна стратегія стримування поширення вірусу зараз — залишатися вдома, дотримуватися соціальної дистанції, та наголосили, що групою ризику є особи старшого віку.
Оцінка періоду від 18 місяців до двох років пов’язана з тим, що ймовірними вважаються друга або навіть третя хвиля епідемії в майбутньому. Прогноз на найближчий місяць вважається імовірнішим, ситуація наступних місяців навіть теоретично дуже умовна.
У самому Торонто місцева влада встановила штраф у 5 тис. CAD для порушників, котрі в умовах боротьби з коронавірусом не дотримуються в громадських місцях двометрової дистанції між собою. «Будь-які двоє людей, котрі не живуть разом, а в парках або на площах не дотримуються між собою дистанції в 2 м, підлягають судовому переслідуванню», — йдеться в постанові міської ради Торонто.
Джон Торі, мер міста, оголосив про жорсткі заходи в Торонто впродовж 12 тижнів для припинення розповсюдження вірусу. Він заявив, що потрібно зачинити місто настільки, наскільки зможе це зробити муніципальна влада. Ці заходи можуть і не тривати аж 12 тижнів, але жителі повинні бути до цього готовими.
Відтак усі з підозрою на Covid-19 14 днів мусять залишатися вдома. Всі, хто мав тісний контакт із ними, також змушені 14 днів залишатися вдома. Здоровим і тим, хто не подорожували, рекомендують залишатися вдома та виходити лише за потребі в ліках, для походу в магазин (один раз на тиждень), вигулювання собак, тренування та гімнастики (тримаючи дистанцію 2 м). Ті, хто повернулися зі закордону, мають сидіти вдома за федеральним наказом. Залишатися вдома мають люди, старші за 70 років. Можуть працювати лише необхідні важливі підприємства, але тримаючи дистанцію й обмежуючи персональне обслуговування. Необхідно також збільшити прибирання в офісах і посилити методи захисту від вірусу.
Крім цього, медичним закладам рекомендують не викидати використані одноразові медичні маски й інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) лікарів. Тереза Тем, міністерка охорони здоров’я Канади, заявила, що фахівці її відомства розпочали дослідження, метою якого є пошук шляхів дезінфекції вживаних ЗІЗ для їхнього повторного використання. З її слів, необхідність у таких заходах пов’язана з гострою нестачею ЗІЗ у Канаді.
Про проблему з масками й іншими ЗІЗ у своєму недільному виступі згадав і Джастін Трюдо. Він звернув особливу увагу на тертя зі США, що на виниклі на цьому ґрунті. «Маю сказати, що ми зробимо все можливе, щоб убезпечити канадців і зробимо це максимально конструктивно», — заявив Трюдо у відповідь на рішення влади США обмежити експорт до Канади масок та інших медичних товарів. Прем’єр також зазначив, що розраховує безпосередньо поспілкуватися з президентом США з цього приводу, і натякнув, що й Канада «багато поставляє американцям». В американських містах, таких як Детройт, розташованих у відносній близькості від канадсько-американського кордону, працюють канадські лікарі та медсестри. Канада також є одним із постачальників базової сировини для розташованих в США фабрик із виробництва не лише масок, а й інших медичних товарів.
Водночас зі середини березня ц. р. за урядовою допомогою з безробіття й екстреними допоміжними виплатами звернулися понад 3 млн жителів Канади. Фахівці зазначають, що такого ступеня колапсу ринку праці в країні не спостерігали ще ніколи. З урахуванням збереження теперішніх тенденцій у розвитку ситуації з коронавірусом, у т. ч. збереження карантинних заходів, до кінця квітня ситуація стане ще гіршою.
За підрахунками експертів канадського центру The Conference Board of Canada (CBoC), до кінця квітня країна може втратити понад 15 % робочих місць. «Якщо спробувати порівнювати поточну ситуацію з показниками інших рецесій, то з’ясується, що порівнювати немає з чим. Не думаю, що щось подібне ще колись відбувалося», — вважає Педро Антунес, провідний економіст CBoC. Він прогнозує, що роботу до кінця місяця втратять представники найбільш низькооплачуваних професій.
До кінця цього тижня уряд обіцяє опублікувати нові дані про безробіття, які на думку експертів приголомшать багатьох. «Ця доповідь, імовірно, буде жахливою, показники не тільки поб’ють попередній рекорд втрати робочих місць, але можуть набагато перевищити темпи втрати робочих місць у США, — заявив Дерек Голт, один із керівників Skotiabank.
Ринок праці почне оживати лише в травні ц. р і тільки в тому випадку, якщо ситуація з пандемією коронавірусу стабілізується та скасують обмеження на переміщення громадян. Найважче буде секторам громадського харчування, організації дозвілля, відпочинку, туризму і роздрібних продажів одягу. Їхнє відновлення станеться, можливо, аж наприкінці цього року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply