Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Трюдо й Україна

Автор:

|

Вересень 26, 2022

|

Рубрика:

Трюдо й Україна
Джастін Трюдо

Джастін Трюдо знову поспілкувався телефоном із Володимиром Зеленським. Вони обговорили безпекові питання, зокрема, російські ракетні удари, ситуацію на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) й ядерний тероризм Російської Федерації (РФ), оборонну допомогу, тренування канадськими інструкторами українських військових, перспективи розвитку ситуації на полі бою, відновлення критичної інфраструктури перед зимовим періодом.
Президент України подякував прем’єр-міністрові Канаді за вже надану Україні підтримку, зокрема, фінансову, за кошти на закупівлю газу.
Глава федерального уряду також заявив, що знайдені в Ізюмі Харківської області масові поховання є свідченням військових злочинів РФ і що потрібна повна відповідальність за її дії. «(Дії Росії) все частіше очевидно містять абсолютно неприйнятні військові злочини, те, що ми знайшли в Бучі, або виявлення масових поховань на деокупованих територіях Україною», — сказав він і закликав провести належне розслідування та забезпечити прозорість. «Путін, його прихильники та російські військові мають бути притягнуті до відповідальності за звірства, які вони здійснюють і продовжують здійснювати в Україні», — заявив п. Тродо і наголосив, що Канада рішуче підтримує Україну та продовжить надавати допомогу.
А Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, зустрівся зі своїм канадським колегою за посадою під час свого візиту до Лондона, столиці Великої Британії. Вони також обговорили притягнення РФ до відповідальності за військові злочини в Україні. «Україна наполягає на створенні трибуналу, щоб притягнути до відповідальності політичне керівництво РФ за всі злочини та звірства, скоєні на нашій землі», — повідомив глава українського уряду.
Він наголосив, що необхідно посилювати санкції проти російських енергоносіїв до повного ембарго, позаяк аґресор продовжує використовувати цей важіль для шантажу та терору. Зокрема, можна запровадити ліміт цін на російський газ. «Ще одним прикладом використання енергоресурсів як інструменту терору є захоплення ЗАЕС. Єдиним способом запобігти аварії можуть бути скоординовані дії організацій безпеки. Закликаємо створити міжнародну місію Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу, результатом якої стане повна демілітаризація ЗАЕС та навколишньої території», — зазначив п. Шмигаль.
Крім цього, він подякував Канаді за лідерство у підтримці України та за надання військової допомоги та наголосив, що збільшення та прискорення постачання зброї підтримає наступ українських військ для звільнення окупованих територій. Прем’єри також говорили про повоєнне оновлення України.
Джастін Трюдо зазначив, що мужність України й українців надихають увесь світ, а також запевнив, що Канада віддана відновленню суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України та притягненню російського режиму до відповідальності за його незаконне вторгнення.
Як повідомляв «Міст», Шольц і Трюдо домовилися допомагати Україні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply