Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Таємна місія Ларрі Кінґа

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Таємна місія Ларрі Кінґа

Газета центральних органів влади України «Урядовий кур’єр», офіційний портал Кабінету Міністрів, й інші медіа країни широко повідомили громадськість про результати зустрічі та інтерв’ю відомого журналіста Ларрі Кінґа з Миколою Азаровим, українським прем’єр-міністром. У розмові з журналістами пан Кінґ високо оцінив главу українського уряду, що викликало певне невдоволення з боку деяких присутніх представників мас-медіа, на що «великий Ларрі» відреаґував здивовано. Скидалося на те, що «сам еталон інтерв’ю тет-а-тет» прибув до України тільки для того, аби розповісти українцям і світу, яким гарним є пан Азаров.

Хоча насправді тільки вузькому колу людей було відомо про справжні причини візиту 78-річного Ларрі. Адже йому дійсно сподобався Азаров, оскільки пан Кінґ лобіював інтереси однієї північно­американської компанії. А саме — компанії, яка потенційно може інвестувати 1,6 млрд USD в Україну. Це стає цілком зрозуміло з матеріалу газети Toronto Star і офіційного порталу Black Iron Inc.

Отже, мова йде про молоду канадську гірничодобувну компанію Black

Iron Inc., акції якої надійшли на торги біржі лише минулої весни. Мет Сімпсон, президент і виконавчий директор підприємства, ще 28 листопада заявив, що пан Кінґ виступає в ролі речника цієї компанії. У такий спосіб Black

Iron Inc. прагне підвищити свій акційний портфель на біржі. Також метою залу­чення Ларрі Кінґа гірничодобувною фірмою є сподівання знайти нові інвестиції для проекту в Україні та для компанії загалом.

Канадська компанія є власником двох родовищ в Україні, де виявлено багаті поклади залізної руди, у відомому Криворізькому залізорудному басейні. Родовища Шиманівське та Зеленівське розташовані неподалік Кривого Рогу й поруч з уже існуючою копальнею, яку придбала Arcelor Mittal за 4,8 млрд USD п’ять років тому. А Ларі Кінґ є членом консультативної ради директорів Tоронтського торговельного банку Forbes & Manhattan, що, своєю чергою, є засновником Black Iron Inc.

Очевидно, що для Миколи Азарова зустріч із колишнім найпопулярнішим і найавторитетнішим журналістом каналу CNN була добре спланованим командою прем’єр-міністра Pr-ходом у часи внутрішньої політичної ескалації конфлікту між владою й опозицією. Хоча, з іншого боку, не треба забувати, що Ларрі Кінґ уже не працює на CNN, а відстоює комерційні інте­реси фірми, де й у нього є особиста зацікавленість. Тобто це — чітка схема лобізму, коли виграють обидві сторони, і жодного альтруїзму.

Натомість канадська компанія надіється експортувати сировину з України, закликаючи інвесторів активно брати участь у цьому проекті, арґументуючи вигідним розташуванням родовищ поряд із розвинутою транспортною інфраструктурою та бажанням уряду врятувати металургійну галузь і підкреслюючи подальше можливе ослаблення гривні.

Водночас, прямі інвестиції розміром 1,6 млрд USD до 2015 року в розроблення нової шахти є сильним економічним сиґналом для інших потенційних інвесторів. Крім того, не може не вітатися створення нових робочих місць для українців. Дивує лишень одне: чому все відбувається так засекречено. Адже пан Кінґ також зустрічався з губернатором Дніпропетровської області, де й розташовані вищезгадані родовища. І наостанок: чи ще залишилися справжні «еталони», такі останні з моґікан, що будуть чесними та відвертими навіть після залишення свого журналістського крісла й пера?

Тарас Паславський, директор із міжнародних ідносин консалтинґової фірми Торонто Providence Group, спеціально для тижневика «Міст»

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply