Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Сирійські біженці в Канаді

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Сирійські біженці в Канаді
Крістіан Параді

Крістіан Параді

Канада виділить додаткові 100 млн CAD на допомогу жертвам конфлікту у Сирії з метою забезпечення базових потреб біженців і допомоги країнам, через які вони прямують. Про це заявив Крістіан Параді, міністр міжнародного розвитку та франкофонії. «Федеральний уряд подвоїть суму пожертв, зібраних канадськими благочинними організаціями, що допомагають біженцям», — зауважив він.
За словами міністра, гроші будуть використані для забезпечення базових потреб біженців, зокрема надання їм притулку, їжі, води, захисту та «термінової освіти». Також додаткові кошти зможуть допомогти бідним країнам, через які зазвичай подорожують біженці. «З початку конфлікту, на гуманітарні проекти у Сирії та сусідніх країнах вже було виділено більше 500 млн CAD. Це дало змогу забезпечити предметами першої необхідності 3,25 млн людей у Сирії, надати продукти харчування 4,16 млн осіб і питну воду — 16,5 млн», — зазначив п. Параді.
Він додав, що для прискорення опрацювання заяв від біженців Канада вже збільшила кількість своїх представників у Йорданії, Лівані та Туреччині. Водночас Кетлін Він, прем’єр-міністр провінції Онтаріо, пообіцяла спрямувати з місцевого бюджету 10,5 млн CAD на допомогу біженцям в освоєнні в провінції.
Зазначимо, що з початку року притулок у Канаді отримали менше 2,5 тис. сирійських біженців. Крім цього, у випадку перемоги на виборах правлячої партії, до 2019-го країна має прийняти ще 20 тис. сирійців.
Опозиція звинувачує уряд у недостатності зусиль із допомоги вимушеним переселенцям. Зокрема, Том Малкейр, лідер Нової демократичної партії, запропонував використати військових для швидкого транспортування біженців, а лідер лібералів Джастін Трюдо закликав уряд негайно прийняти 25 тис. вимушених переселенців.
Однак масове транспортування сирійських біженців повітряним транспортом з таборів для вимушених переселенців прямо до Канади не здійснюватиметься. Про це розповів Джейсон Кенні, міністр оборони Канади. «Опозиційні партії, які говорять про транспортування біженців безпосередньо з таборів, не розуміють усіх нюансів ситуації», — сказав він.
На переконання міністра, табори для біженців не відображають різноманітності та складності теперішньої кризи з біженцями на Близькому Сході. «При транспортуванні людей безпосередньо з таборів допомогти найуразливішим не вдасться. Не кажу, що ми не братимемо людей із таборів, але твердження, що слід приймати біженців винятково звідти та без належної перевірки — жахливо необережні», — зазначив п. Кенні.
За його словами, Канада намагатиметься допомогти перш за все біженцям із етнічних і релігійних меншин. «Зазвичай вони не перебувають у таборах, оскільки є меншинами і не почуваються там у безпеці», — пояснив міністр.
У той же час, на його думку, країнам Перської затоки слід прийняти більше міґрантів, оскільки це питання не може бути вирішене без участі реґіональних країн. «За винятком Лівану, Йорданії та Туреччини, які заслуговують на велику подяку за їхню гостинність, інші країни в реґіоні роблять дуже мало або взагалі нічого, крім виділення гуманітарної фінансової допомоги. І вони кажуть, що не мають наміру змінювати свою політику», — обурився Джейсон Кенні.
За його словами, необхідно надавати гуманітарну допомогу, вести кампанію проти «Ісламської держави» та боротися з незаконним перевезенням міґрантів. «Спроби ввести безпольотну зону, або дати мандат Організації Об’єднаних Націй (ООН) насправді не мали і не будуть мати успіху в майбутньому, оскільки Російська Федерація (РФ) застосувала право вето в Раді Безпеки ООН», — додав міністр.
Свою думку на конфлікт у Сирії висловив і Ромео Даллер, сенатор від Ліберальної партії та командувач військами миротворчого контингенту ООН у Руанді у 1993-1994 рр. На його думку, ситуація ускладнюється, бо всі сторони застосовують у воєнних діях дітей. «Це — маленькі діти, котрих використовують не вибірково, при цьому постійно залучаючи дедалі молодших», — сказав п. Даллер.
Він додав, що нещодавно повернувся з табору для біженців у Йорданії, де особисто побачив розчарування підлітків, яке й приводить їх у солдати. «Вам слід побачити цих 14, 15, 16-річних, котрі сидять там і знають, що їхнє майбутнє спаплюжено. Вони знають, що їм нікуди йти, що для них немає шкіл. Вони знають, що не зможуть заробити достатньо, аби бодай прогодувати сім’ю», — зазначив відставний генерал.
Ромео Даллер згадав про фото хлопчика-потопельника Алана Курді на турецькому пляжі, зазначивши, що це — страхіття, але «ця дитина вмирає вже чотири роки поспіль із початку громадянської війни». «Вони роками вбивають дітей тисячами, але я щось не чув крику з цього приводу. Це нагадує мені Руанду до ґеноциду. Тоді ніхто не хотів навіть відповідати на телефон», — підсумував п. Даллер.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply