Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Студентські протести у Квебеку

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Студентські  протести у Квебеку

У провінції Квебек 14 травня пішла у відставку міністр освіти Лін Бошамп. Причиною цього став провал перемовин зі студентами, які й надалі влаштовують масові акції проти зростання вартості освіти. За словами п. Бошамп, вона більше не впевнена, що сторонам удасться дійти згоди, і не бачить своєї ролі в її досягненні. Міністр наголосила, що студентські організації відмовляються йти на компроміси, запропоновані урядом Квебеку.

Студентські заворушення розпочалися в провінції в лютому 2012 року. Близько 170 тис. студентів бойкотує заняття, крім того, проходять акції протесту, що закінчуються сутичками з поліцією та масовими арештами. Обурення молоді викликали плани провінційного уряду підвищити ціну за навчання на 82 % з метою скорочення дефіциту бюджету. Тоді Жан Шаре, прем’єр-міністр Квебеку, оголосив про підвищення плати за освіту протягом п’яти років з 1 625 до 3 800 CAD на рік.

Після цього студенти на знак протесту перервали заняття й стали проводити демонстрації в найбільших містах Квебеку. Спочатку ці акції були мирними, але через небажання влади провінції дослухатися до думки студентів почали поступово набувати насильницького характеру. Жан Шаре зайняв тверду позицію: уряд не відмовиться від свого плану. Він уважає, що навчання у Квебеку навіть після підвищення плати за освіту залишиться найдешевшим, порівняно з іншими провінціями. У середньому по Канаді студенти платять 5 366 CAD на рік. Найдорожче освіта коштує в Онтаріо — 6 640 CAD.

У Монреалі 17 травня поліція заарештувала 122 студентів. Санкцію на арешт фактично видав Жан Шаре, який запровадив у провінції заборону на всі демонстрації. Влада Квебеку має намір припинити студентський бунт. Прем’єр Шаре скасував усі заняття в 11 з 18 університетів, а також у 14 зі 48 коледжів. Весняну сесію в цих навчальних закладах перенесено на серпень.

«Усе одно заняття в цих навчальних закладах не проводяться вже 14 тижнів. Настав час утихомирити пристрасті. Усім треба перепочити й подивитися на ситуацію свіжим поглядом», — заявив п. Шаре.

Проте слова прем’єра викликали новий сплеск насильства. Тисячі студентів вийшли на монреальські вулиці, де трощили вітрини банківських офісів, а також закидали поліцейських усім, що потрапляло під гарячу руку. Для розгону розгніваних демонстрантів правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Прем’єр-міністр Квебеку виявив готовність розтягнути термін підвищення оплати до семи років. Він також пообіцяв надавати фінансову допомогу найбіднішим родинам. Але на такий компроміс відмовилася йти вже більшість студентських асоціацій провінції. Студентські демонстрації в Квебеку отримали назву «Кленова весна», за аналогією з повстаннями в арабських країнах.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply