Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Стівен Гарпер не відкидає можливості надання Україні зброї

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

Стівен Гарпер не відкидає можливості надання Україні зброї

Стівен Гарпер

Прем’єр-міністр Канади скептично оцінив результати перемовин у Мінську. «Раніше Путін систематично порушував кожну домовленість, яку він укладав. Від моменту останньої домовленості з ним загинуло багато українців», — сказав він. Стівен Гарпер наголосив при цьому, що Канада продовжить пошук можливостей допомогти Україні і не виключив надання Києву озброєнь.

Раніше держсекретар США Джон Керрі заявляв, що Вашинґтон вітає новину про те, що очолювана Організацією з безпеки та співробітництва в Європі тристороння контактна група за підтримки канцлера Німеччини Анґели Меркель, а також президентів Франсуа Олланда, Петра Порошенка та Путіна уклала угоду про припинення вогню, відведення важких озброєнь зі сходу України й про імплементацію Мінських домовленостей.
При цьому він зазначив, що США будуть оцінювати зобов’язання Росії та сепаратистів згідно з їхніми діями, а не словами. «Як ми вже повідомляли, Сполучені Штати готові розглянути пом’якшення санкцій щодо РФ, коли мінські домовленості вересня 2014 року й нинішня угода будуть імплементовані в повному обсязі. Мова – про повне припинення вогню, виведення усіх іноземних військ і озброєнь із України, повне відновлення Україною контролю над міжнародним кордоном і звільнення всіх заручників», — заявив Джон Керрі.
Тому У ніч на 18 лютого Канада запровадила нові економічні санкції проти громадян і юридичних осіб Росії й України. Про це повідомила прес-служба прем’єр-міністра країни. До «чорного» списку потрапили 37 фізичних осіб та 17 компаній і організацій Росії й України, серед яких – нафтова компанія «Роснефть». Про те, у чому саме полягають економічні обмеження проти «Роснефті» та проти фізичних осіб, в опублікованих списках не повідомляється.
Канада також долучила до санкційного списку громадський рух «Новоросія», рухи «Донецька республіка», «Оплот», батальйони «Сомалі», «Спарта», «Зоря», бригаду «Привид» та інші організації.
«Наш уряд залишається непохитним у своїй прихильності до солідарності з народом України, який зіштовхнувся з військовою аґресією, яку веде режим Путіна, що вже коштувало країні життя понад 5 300 осіб», — ідеться в заяві Стівена Гарпера.
Нові санкції застосовано у відповідь на серію актів аґресії, вчинених підтримуваними Росією бойовиками, у тому числі невибіркових нападів в околицях українського міста Маріуполя 24 січня, сказано в заяві.
«Ми уважно стежимо за виконанням угоди про припинення вогню, укладеної в Мінську 12 лютого, і готові вжити додаткових заходів щодо Росії та підтримуваних нею заколотників, якщо вони не зможуть реалізувати принципово положень цієї угоди», — сказав прем’єр-міністр.
Крім цього, Канада готується надавати українським військовим супутникові знімки зони конфлікту на Донбасі з високою роздільною здатністю. Оттава й Київ уже завершують підготовку відповідної угоди. Мова йде про дані з супутника RADARSAT-2, здатного робити знімки вдень і вночі за будь-якої погоди.
Про операцію, як очікується, буде оголошено найближчим часом. Канадські супутникові знімки дадуть Києву змогу оперувати даними незалежного моніторингу щодо того, чи дотримується Москва умови перемир’я. «Вони зможуть побачити, що перетинає їхні кордони», — сказав неназваний канадський чиновник.
В угоді буде прописано, що супутникові фотографії повинні використовуватися Україною лише для оборони, а не для наступальної операції. RADARSAT-2 здатний фотографувати кордон України та Росії двічі на день і робить досить детальну зйомку, що дозволяє відстежувати переміщення транспортних засобів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply