Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Список Магнітського

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Список Магнітського

Парламент Канади розпочав розгляд законопроекту «Про засудження корупції та безкарності в Російській Федерації (РФ) у зв’язку зі смертю Сергія Магнітського». У разі, якщо закон буде затверджено, канадська влада складе список осіб, що мали стосунок до смерті юриста Hermitage Capital. В’їзд на територію країни для цих осіб буде заборонено. Законопроект C-339 уніс Ірвін Котлер, колишній міністр юстиції Канади.

Про підготовку цього документа в парламентському підкомітеті з прав людини, головою якого є пан Котлер, уперше заявили в грудні 2010 року. Тоді ж ініціативу підкомітету засудило Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ: у відомстві визнали, що таким чином канадські парламентарії чинять тиск на слідство та втручаються у внутрішні справи іншої держави.

Сергій Магнітський (на фото), юрист фонду Hertmitage Capital, помер у лікарні московського слідчого ізолятора (СІЗО) «Матроська тиша» 16 листопада 2009 року. Офіційною причиною смерті 37-річного юриста було названо серцево-судинну недостатність, однак його колеґи та родичі заявили, що він помер унаслідок навмисного ненадання йому медичної допомоги. Аналогічного висновку дійшли в Раді з прав людини при президенті РФ. Панові Магнітському інкримінували ухиляння від сплати податків. Сам він стверджував, що справу щодо нього порушили та розслідували люди, яких він звинувачував у афері з розкраданням 5,4 млрд руб. із російського бюджету.

Списки осіб, які, імовірно, мали стосунок до загибелі Сергія Магнітського, існують у кількох країнах, зокрема в США. Натомість російська влада робила спроби скласти власні переліки іноземних громадян, яким заборонено в’їзд на територію РФ. Російське зовнішньополітичне відомство пригрозило дати «адекватну відповідь», якщо влада Канади введе санкції щодо російських посадових осіб, підозрюваних у причетності до смерті в московському СІЗО юриста Сергія Магнітського. Олександр Лукашевич, представник МЗС РФ, сказав, що внесення в парламент Канади законопроекту про «список Магнітського» є підбурюванням до втручання у внутрішні справи Росії.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply