Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Слово «Голодомор» має потрапити в найбільші англійські словники

Автор:

|

Липень 27, 2020

|

Рубрика:

Слово «Голодомор» має потрапити в найбільші англійські словники

Українські організації Канади в рамках кампанії з підвищення обізнаності про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні створили петицію щодо додавання терміну Holodomor («Голодомор») у найбільші словники англійської мови. Станом на 19.00 вівторка петиція набрала майже 1 470 підписів із 1 500 необхідних. «Ми, що підписалися нижче, просимо офіційно додати слово Holodomor до всіх основних словників англійської мови, в т. ч. «Мерріам-Вебстер», «Оксфорд» і Dictionary.com», — йдеться у зверненні.
У ньому, зокрема, зазначили, що Йосип Сталін і радянський комуністичний режим прагнули стерти Голодомор з історії, влаштувавши міжнародну пропаґандистську кампанію з метою заперечити його та приховати правду про причетність режиму до геноциду українців. Сьогоднішня Росія продовжує заперечувати Голодомор. Але понад 17 країн, серед них і Канада, визнали Голодомор актом геноциду, вчиненого проти українського народу.
«До сьогодні слово «Голодомор» відсутнє в провідних словниках англійської мови. Але завдяки роботі тисячі журналістів, істориків, освітян і дослідників слово «Голодомор» стало міжнародно визнаним терміном на позначення влаштованого Сталіним геноциду голодом українського народу», — мовиться в петиції.
Її автори зазначають: «Підтримуючи цю петицію, ви можете допомогти нашим зусиллям щодо підвищення обізнаності про Голодомор, збільшення кількості країн, які визнають це актом геноциду, і розкрити правду про сучасні геноциди, які продовжують здійснювати у всьому світі».
«Внести слово Holodomor у словники — не лише символічна дія, — вважає Богдан Онищук, ініціатор проєкту, голова «Національного інформаційного туру «Голодомор» і голова Канадсько-української фундації. — Попри те, що Канада, США, Україна і ще 14 країн визнають Голодомор актом геноциду, більшість людей досі переважно не знають основних фактів про цей один із найбільших злочинів ХХ ст.». Він переконаний, що додати в словники слово «Holodomor» — це більш ніж символічна дія, це важливе визнання цієї «глибинної правди. «Якщо світ має знати про Голодомор, один із двох найбільших геноцидів ХХ ст., то це слово має бути в словниках усього світу», — додав діяч.
Петицію створив Holodomor National Awareness Tour. Це проєкт Канадсько-української фундації (Canada-Ukraine Foundation) та її трьох партнерів: Конґресу українців Канади, Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (Holodomor Research and Education Consortium, HREC) при Канадському інституті українських студій (КІУС) Альбертського університету й Українсько-канадського дослідчо-документаційного центру в Торонто (Ukrainian Canadian Research & Documentation Centre in Toronto). Цей проєкт підтримують уряди Канади, Онтаріо та Манітоби. Його мета — зокрема, підвищити обізнаність про Голодомор.
Найвідоміша наразі програма проєкту — «Пересувний клас про Голодомор», створений на базі автобуса, перетвореного на сучасну мультимедійну, зі застосуванням цифрових інтерактивних технологій, класну кімнату на колесах, у якій розповідають про Голодомор і про його важливість для всього світу. З 2016 року поїздок усією Канадою цей клас відвідали понад 40 тис. учнів і освітян, а також 25 тис. інших відвідувачів.
Крім петиції, для кампанії підготували й відеоролик у співпраці з Полом Шейлзом, одним із провідних у світі фахівців у галузі технології deepfake на прізвисько The Fakening. У ролику, для створення якого використали рідкісні кольорові кінокадри Йосипа Сталіна, радянський диктатор розповідає англійською, що це саме він і винайшов deepfake, організувавши не тільки геноцид Голодомору, а й його замовчування.
«Заперечення, цензура, брехня. Зараз уже 2020 рік, а ніхто досі нічого про це не знає — спробуйте-но знайти щось у словнику! Я б сказав, що я достатньо добре попрацював над тим, аби приховати це. Тож наступного разу, говорячи про альтернативні факти, віддайте мені належне, бо я цього заслуговую», — подана у публікації цитата з відео.
Сучасна технологія, яка дозволяє маніпулювати відео й аудіозаписами і цілком правдоподібно вставляти в уста реальних людей довільні слова та тексти, відома під назвою «глибинний фейк» (англ. deepfake). А тепер вона допомагає відкрити deep truth — глибинну правду. «Сталін знову оживає, щоб відкрити глибинну правду», — кажуть ініціатори проєкту, який використовує технології виготовлення «фейкових» новин із прямо протилежною метою: викрити роль Йосипа Сталіна в примусовому виморюванні голодом мільйонів українців і в подальшому приховуванні цієї траґедії.
Як повідомляв «Міст», раніше зі США передали картину, присвячену жертвам Голодомору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply