Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Шольц і Трюдо домовилися допомагати Україні

Автор:

|

Серпень 25, 2022

|

Рубрика:

Шольц і Трюдо домовилися допомагати Україні
Олаф Шольц і Джастін Трюдо

Олаф Шольц, канцлер Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) 22 серпня відвідав Монреаль, де зустрівся з Джастіном Трюдо, прем’єр-міністром Канади. Сторони домовилися про тіснішу співпрацю в енергетичному секторі та пообіцяли Україні подальшу допомогу в протистоянні військовому вторгненню Російської Федерації (РФ).
Однією з головних цілей триденної поїздки, яку п. Шольц здійснив у супроводі Роберта Габека, віцеканцлера та міністра економіки ФРН, та великої делегації представників ділових кіл, стало значне зміцнення економічних відносин із Канадою, досягнення домовленості про постачання до ФРН енергоносіїв та сировини. Основну увагу зосередили на тісній кооперації в галузі виробництва та транспортування зеленого водню. Крім того, обговорюється питання постачання з Канади до ФРН скрапленого природного газу (СПГ), а також таких мінералів та металів, як нікель, кобальт, літій і графіт.
Щодо СПГ, п. Трюдо пообіцяв, що питання про його експорт до Європейського Союзу (ЄС) через Атлантику вивчать. За його словами, однією з проблем, пов’язаних із постачанням СПГ, є недостатній рівень інвестицій в інфраструктуру. «Однак ми розглядаємо всі варіанти, щоб допомогти німцям та європейцям у короткотерміновій перспективі, позаяк цієї зими вони зіштовхнуться з реальною проблемою, — заявив глава канадського уряду на спільній із високим гостем пресконференції. — А РФ не повинна використовувати енергоносії як зброю».
Олаф Шольц наголосив, що повоєнне відновлення України є важливим завданням, у якому світова спільнота має своєчасно визначити правильний курс. Він наголосив, що відновленням держави потрібно займатися вже зараз, під час війни. Крім того, за словами федерального канцлера, важливим завданням залишається забезпечення постачання зброї на схід України.
Він також подякував Канаді за рішення зробити виняток із санкцій та повернути до Європи після обслуговування турбіну для «Північного потоку». «Це було важливе рішення. Адже воно оголило стратегію Путіна, спрямовану на поділ союзників, на те, щоб вплинути на підтримку України, — зазначив п. Шольц. — Росія не є надійним діловим партнером — вона скоротила постачання газу по всій Європі, посилаючись на технічні причини. От чому важливо, щоб ми не потрапили у пастку Путіна, трималися разом і були єдині».
З Монреалю делегація вирушила до Торонто для участі у німецько-канадській конференції представників ділових кіл, а потім — до Ньюфаундленду для обговорення питання про постачання зеленого водню.
Українська служба Deutsche Welle

Як повідомляв «Міст», Макрон, Шольц і Драґі офіційно відвідали Київ.

До слова
Під час виступу другому саміті «Кримської платформи» 23 серпня Джастін Трюдо оголосив, що га 62 фізичних осіб та одне оборонне підприємство РФ чекають нові санкції. «Канада разом із партнерами продовжить санкції проти 1 750 людей та організацій РФ та Білорусі», — пообіцяв він. Водночас Канада надасть Україні 450 млн CAD на закупівлю газу до опалювального сезону. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. «Черговий крок солідарності від дружньої Канади», — відгукнувся він і подякував прем’єр-міністру, міністру фінансів Христі Фріланд і всьому канадському народу за непохитну підтримку України у боротьбі за свободу та демократію.

About Author

Meest-Online