Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Рішучий крок до узаконення евтаназії

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Рішучий крок до узаконення евтаназії

Верховний суд провінції Британська Колумбія ухвалив рішення, за яким заборона чинним законодавством самогубства за допомогою лікаря є недійсною. Парламенту надано рік на розробку документа, який би узаконював евтаназію, незважаючи на те, що уряд має право оскарження у Верховному суді Канади.

Цю постанову було прийнято в підсумку справи Ґлорії Тейлор, яка страждає від бічного аміотрофічного склерозу.

Ухвалу було підтримано загалом, зокрема Ґрейс Пестайн від Асоціації громадянських свобод у Британській Колумбії зазначила, що це «можна вважати великою перемогою прав людини наприкінці її життя». Суддя Сміт також постановила, що п. Тейлор матиме звільнення від чинного законодавства, тобто жінка не повинна чекати, доки парламент прийме відповідний закон, у разі якщо вона хоче померти.

А от експерт у галузі етики Маргарет Сомервілль охарактеризувала таке рішення як «дуже погану ідею і крок назад для Канади та канадських цінностей, етики й права». «Леґалізація самогубства зі сторонньою допомогою (евтаназія) означає перетин лінії. Ми не повинні навмисно вбивати одне одного, винятком є ситуації, де це — єдиний розумний спосіб захистити людське життя, наприклад, із метою самооборони», — пояснила суддя. Вона також зазначила, що існують серйозні побоювання з приводу зловживань евтаназією, у тому числі щодо людей похилого віку. «Чому би не зробити чогось більшого, аби полегшити біль і допомогти вмираючим людям, щоб вони відчували себе в пошані?» — запитала Лінн Сміт.

«Рішення суду скасувати закон, що забороняє евтаназію, на жаль, відображає спотворене уявлення про рівність прав, автономію людської гідності та життєві цінності, — заявив Дж. Майкл Міллер, архієпископ у Ванкувері. — Ми порушували це питання багато разів на міжнародному рівні, і всі заходи з метою запровадити закон були марними, або іґнорувалися, або, у кінцевому рахунку, їх припиняли». Евтаназія завдає шкоди не тільки тим людям, чиї життя були зруйновані, але й тим особам, які долучилися до цього, додав архієпископ.

Канадський з’їзд католицьких єпископів не підтримав судового рішення у своїй заяві, опублікованій 18 червня. Духов­ні особи посилалися на Катехизм Католицької церкви, статтю № 2280, яка говорить: «Ми є управителями, а не власниками життя, яке Бог довірив нам. Ми не можемо ним розпоряджатися».

«Ми стоїмо перед фундаментальним вибором: проявляти турботу про хворих, старих, інвалідів і потребуючих груп населення, заохочуючи їх до самогубства та плануючи евтаназію, або, навпаки, будувати ідею пошани до життя та любові, коли кожна людина в будь-який момент і за будь-яких обставин її життя цінується як подарунок», — зазначено в тексті заяви. Тим часом у Швейцарії більш як100 делеґатів зібралося в Цюріху на Конґресі Всесвітньої організації з права на смерть, який проходив з 13 до 16 червня. Потім, 17 червня, виборці швейцарського кантону Во підтримали закон, що реґулює евтаназію. Нові правила були запропоновані для боротьби з ініціативою організації «Exi», яка пішла в цій справі ще далі, ґарантуючи людям у лікувальних установах безумовне право на смерть. Виборці, однак, відхилили таку ініціативу.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply