Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Пригоди зниклого мотоцикла

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Пригоди зниклого мотоцикла

Зареєстрований у Японії мотоцикл марки Harley Davidson, який потрапив у океан після цунамі в Японії 2011 року, знайшли на березі одного з островів канадської Британської Колумбії. Мешканець острова Пітер Марк, що заробляє на прожиття продажем цінних речей, які йому вдається знайти на пляжі, виявив байк під час чергового «пошуку скарбів». Його увагу привернув чималенький білий куб, який виявився кузовом невеликої вантажівки. Коли п. Марк зазирнув усередину, то побачив мотоцикл, що прекрасно зберігся.

«Коли я придивився, то розгледів японські ієрогліфи на номерному знаку й написи японською на стінах контейнера», — розповів Пітер про свою знахідку. Пізніше з’ясувалося, що мотоцикл зареєстрований у префектурі Міягі. Цей район уважається одним із таких, що найсильніше постраждали від цунамі, жертвами стихії там стало близько 11 тис. осіб.

Тепер працівники японського консульства в Канаді спробують встановити особу власника мотоцикла. «Я дуже сподіваюся, що із цією людиною все гаразд. Трохи шокує, коли бачиш такі речі, — виникає дуже дивне відчуття, коли знаєш, що сталося в Японії й через що довелося пройти цим людям», — ділиться своїми почуттями п. Марк.

Більш як 1,5 млн т сміття й уламків із території Японії дрейфує у бік західного узбережжя Канади й Аляски. До останнього часу хвилями на берег викидало тільки дрібні предмети, такі як пляшки чи зубні щітки.

Тепер усе частіше місцеві мешканці почали знаходити на березі особисті речі, після чого один із канадських музеїв відкрив сторінку в соціальній мережі Facebook із метою повернути речі їхнім власникам у Японії. Організатори проекту вважають, що возз’єднання з різними побутовими дрібницями може бути важливим для людей, які внаслідок катастрофи втратили все, що було для них дорогим. Вони стверджують також, що подібні знахідки можуть бути важливими для родичів загиблих.

Раніше мас-медіа повідомляли про те, що на узбережжі Аляски було виявлено футбольний м’яч, що належав 16-річному підлітку з постраждалої від цунамі префектури Івате. Знайти власника м’яча тоді вдалося завдяки написам із побажаннями, зробленим друзями хлопчика. За словами підлітка, м’яч — єдина пам’ятна річ, яка залишилася в нього після того, як його будинок змило цунамі.

Однак до берегів США та Канади доходили й серйозніші відгомони катастрофи. Так, наприкінці березня канадські військово-повітряні сили виявили японський рибальський траулер «Мару», який пустився в дрейф після землетрусу. Пізніше судно наблизилося до берега Аляски, після чого його було потоплено американською береговою охороною.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply