Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Протестують студенти

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Протестують студенти

Молодь бунтує проти підвищення плати за освіту. Минулого тижня демонстрація канадських студентів у центрі Монреаля переросла в заворушення та сутички з поліцією, заарештовано близько 90 осіб. За день до того під час зіткнень із представниками правоохоронних органів поранення отримали шестеро осіб, зокрема четверо поліцейських.

Розбиті вітрини крамниць, пошкоджені автомобілі. «Ми хочемо, щоб у провінції Квебек освіта була доступною. Ми прагнемо соціальної справедливості. Ми не бажаємо жити в такому Квебеці, де будемо вимушені продатися гірничодобувним підприємствам», — говорить один із лідерів студентського руху. Уряд Квебеку планує підвищувати плату за навчання в коледжах і університетах провінції на 325 CAD на рік упродовж п’яти років.

Напередодні акції протесту лідерів студентських організацій Квебеку було запрошено на перемовини в міністерство освіти, але тепер діалог відкладається — студентів просять офіційно заявити про відмову від насильства.

Зазначимо, що останнім часом уряди багатьох країн із метою економії скорочують бюджетні витрати, у тому числі витрати на освіту. Водночас, громадяни активно протестують проти такої стратеґії. 21 квітня в Празі також пройшли багатотисячні демонстрації проти скорочення соцвитрат.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply