Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Посол Канади зустрівся з українським омбудсменом

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Посол Канади зустрівся  з українським омбудсменом

Відбулася зустріч Ніни Карпачової, уповноваженого з прав людини Верховної Ради України (ВРУ), із Троєм Лулашником, Надзвичайним і Повноважним послом Канади в Україні, на його прохання. Під час взаємозацікавленого діалогу сторони обговорили широке коло актуальних питань у сфері дотримання прав і свобод людини.

Вітаючи високого гостя з початком його дипломатичної місії в Україні, пані омбудсмен наголосила на давніх дружніх зв’язках між обома державами, а також подякувала канадському уряду за постійну підтримку України, у тому числі й за допомогу в будівництві саркофагу на території Чорнобильської атомної електростанції. Ніна Карпачова відзначила важливу роль впливової в Канаді української діаспори, яка налічує 1 млн 300 тис. осіб, а також акцентувала на тому, що взаємини між нашими країнами плідно розвиваються не лише в політичній площині, а й на загальнолюдському рівні: зараз у канадських родинах виховується 500 усиновлених українських дітей.

За словами пана Лулашника, у Канаді уважно спостерігають за розвитком України як правової держави, утвердженням в її суспільстві принципу верховенства права й поваги до прав людини, тому дипломата цікавила оцінка омбудсменом сучасних викликів у цій сфері. На думку Ніни Карпачової, світова фінансово-економічна криза позначилася й на Україні, де є нагальна необхідність подолання таких системних проблем, як бідність переважної частини населення та подальше розшарування українського суспільства вже з коефіцієнтом нерівності від 40 до 60 разів, масова трудова міґрація, корупція, неналежне забезпечення права на справедливий суд.

Омбудсмен звернула увагу дипломата і на позитивних процесах в Україні. Зокрема, здійснюється судово-правова реформа. У її рамках парламент ухвалив надзвичайно важливий закон про гуманізацію економічних злочинів, підписаний президентом України. В інтересах бідних людей, яких в Україні нараховується 80 %, прийнято закон про безоплатну правову допомогу. Набув чинності закон про доступ до публічної інформації. Зрештою, недавно за активної позиції ВРУ й уповноваженого з прав людини вирішено питання про амністію, якої не було вже два роки.

На запитання Троя Лулашника про долю екс-високопосадовців колишнього уряду пані Карпачова відповіла, що в усіх справах стосовно них і під час слідства, і під час судового розгляду вона вносила подання з вимогою змінити міру запобіжного заходу на не пов’язану з позбавленням волі.

«Україна та Канада, між якими встановилося особливе партнерство, мають і надалі працювати заради прав і свобод людини», — сказала на завершення зустрічі пані Карпачова.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply