Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Подарунки під ялинку від Канади

Автор:

|

Грудень 31, 2022

|

Рубрика:

Подарунки під ялинку від Канади
Христя Фріланд

Напередодні Різдва канадський уряд приготував особливі «подарунки». Так, у рамках кредитного договору Україна отримала від Канади додаткові 500 млн CAD. Загальна сума кредиту становить 1,95 млрд CAD. Це кошти п’ятирічних Облігацій суверенітету України, які Оттава розмістила для підтримки України напередодні складного зимового періоду. Кредит надали на пільгових умовах через адміністративний рахунок Міжнародного валютного фонду. За словами Сергія Марченка, міністра фінансів України, кошти будуть спрямовані на фінансування пріоритетних видатків державного бюджету, а також сприятимуть збереженню фінансової стабільності України.
Є презенти й для росіян. Так, Канада конфіскує 26 млн USD у компанії Granite Capital Holdings Ltd., яка належить олігарху Роману Абрамовичу. Про це повідомила Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади. Вона зазначила, що це перший випадок, коли Канада використовує свої нові повноваження, що дозволяють уряду проводити арешт активів, що належать особам, які потрапили під санкції».
Тепер розглядають можливість подати до суду заяву про остаточну конфіскацію активів. «У разі конфіскації отримані кошти можна використати на відновлення України та компенсацію жертвам незаконного та невиправданого вторгнення режиму Путіна», — заявила пресслужба федерального уряду.
Там також додали, що Оттава стала першою серед урядів країн G7, яка запровадила такі заходи, і цим продемонструвала свою прихильність до України й її відновлення. «З початку війни ми попереджали Путіна та його посіпак, що вони не зможуть сховатися від наслідків своїх дій. Безкарність ніколи не була можливістю, і Канада продовжить чинити тиск на російський режим і тих, хто отримав вигоду від варварського вторгнення Путіна в Україну. Позаяк українці продовжують сміливо боротися за повернення належної їм по праву землі, ми підтверджуємо наше зобов’язання підтримувати Україну стільки, скільки потрібно», — зазначила п. Жолі.
А Христя Фріланд, віцепрем’єрка Канади, наголосила, що олігархи Путіна причетні до незаконного та варварського вторгнення Росії в Україну». «Канада не буде притулком для їх нечесно отриманих доходів, і сьогоднішнє оголошення демонструє нашу рішучість забезпечити, щоб російські еліти заплатили ціну за підтримку жорстокого режиму Путіна. Це справедливо та доцільно, щоб російські активи використовували для допомоги у відновленні України», — оголосила вона.
Як повідомляв «Міст», Джастін Трюдо підтримує Україну.

Євген Клен

До слова
Минулого тижня підсвітку Ніагарського вимкнули на хвилину на знак солідарності із жителями України. Про це повідомили в адміністрації Ніагарському парку, який опікується Ніагарським водоспадом, розташованим на кордоні США й Канади, з канадського боку. «Ніагарські водоспади приєдналися до інших локацій по всьому світу та поринули в темряву на підтримку України», — йдеться у повідомленні адміністрації парку. Після цього водоспади підсвітили синім і жовтим, «аби підвищити поінформованість стосовно блекаутів в Україні». Додамо, що так само вчинили Канадський музей історії та Канадський музей війни у Оттаві. Жовто-синім цієї ночі сяяла й найвища споруда Західної півкулі — вежа CN у Торонто.

About Author

Meest-Online