Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Пластичні хірурги допоможуть сотні поранених

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Пластичні хірурги допоможуть сотні поранених

Operation Rainbow Canada

Команда канадських хірургів у листопаді ц. р. приїде в Україну, щоб упродовж тижня зробити у Київському військовому шпиталі 100 відновлювальних пластичних операцій постраждалим на Майдані та в зоні Антитерористичної операції (АТО) українцям.

Про це на презентації проекту Operation Rainbow Canada повідомив Віктор Гетьманчук, президент Канадсько-української фундації. «Канадська хірургічна місія в Києві запланована на листопад. Головна її мета — скерувати незалежну команду професіоналів хірургів-добровольців, котрі займатимуться відновлювальною хірургією, а зокрема зосередяться на деформаціях після поранень. Канадські медики прибудуть в Україну 7 листопада. З 10 до 15 листопада вони працюватимуть у чотирьох операційних Київського військового шпиталю та виконають близько 100 відновлювальних операцій», — сказав п. Гетьманчук.
Голова Канадсько-української фундації розповів, що команда складається із чотирьох пластичних хірургів, котрі спеціалізуються на відновленні обличчя, черепа й інших посттравматичних деформаціях. Разом із ними також прибудуть анестезіологи, медсестри й адміністративний персонал.
Відповідаючи на запитання, як обиратимуть кандидатів на операцію, Віктор Гетьманчук зазначив, що попередню інформацію щодо тих, хто потребує такої медичної допомоги, уже зібрано. «Процес уже розпочався: ми маємо дані про всіх таких поранених, про те, у якому вони стані. А лікарі вибиратимуть, хто буде першим», — уточнив він. Очільник Канадсько-української фундації також поінформував, що фінансову підтримку для цієї місії було зібрано під час заходу «Об’єднання за Україну», який відбувся в Торонто 11 вересня ц. р.
А Джеймс Рутка, професор медицини з Торонто, передав Львівській міській дитячій клінічній лікарні нейроендоскоп вартістю 86 тис. USD. Завдяки цьому апарату у Львові зможуть лікувати маленьких пацієнтів із гідроцефалією й онкозахворюваннями. «Професор сам вивчав сайти українських медичних закладів і шукав лікарню, якій можна допомогти. Особисто приїхав, познайомився з лікарнею. На той час ми тільки відкрили це відділення, і він вирішив навачити наших лікарів і допомагати обладнанням», — розповів Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я.
Зараз у дитячому відділенні нейрохірургії 10 % усіх шпиталізованих потребують діагностики та лікування новим апаратом. А це — приблизно 70 пацієнтів на рік. Завдяки цьому нейроендоскопу можна буде виконувати малотравматичні операції. Тобто, розрізи під час оперативного втручання будуть значно меншими, отвори в черепах – не такими великими, крім того нейроендоскоп не травмує тканини мозку. А також можна буде уникнути встановлення чужорідних тіл після операції.
У Торонто завдяки такому ендоскопу в середньому щотижня роблять дві операції. В Україні їх планують не більш як 30 на рік. «Гадаю, у Львові почнуть із 30-40 операцій. Утім, що більше лікарі практикуватимуться із цим інструментом, то швидше зросте кількість операцій», — запевнив проф. Рутка.
Співпраця між SickKids Hospital (Торонто) і Львівською міською клінічною лікарнею на вул. Орлика триває вже два роки. Завдяки їй львівські лікарі отримали нагоду пройти практику в нейрохірургічному відділенні канадської клініки. Стажування для решти профільних львівських лікарів планують продовжити ще у грудні ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply