Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Пастору Джонсу заборонили в’їзд

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Пастору Джонсу заборонили в’їзд

Прикордонники 17 жовтня не пропустили на територію Канади американського проповідника Террі Джонса, що став відомим завдяки своїм акціям спалення Корану. Священнослужителя зупинили на прикордонному пункті у Віндзорі (провінція Онтаріо), піддавши його автомашину ретельному огляду. Після тривалої розмови з о. Джонсом працівники Прикордонної служби відмовили йому в праві в’їхати в Канаду. Представники канадського міністерства в справах громадянства й імміграції підтвердили, що прикордонники діяли в межах своїх повноважень.

Пастор із флоридського міста Ґрейсвілла неодноразово публічно спалював священну для мусульман книгу. Найбільший резонанс викликав його «показовий суд» над Кораном у березні 2011 року, що спровокував масові виступи радикальних прихильників ісламу в Афганістані. Тоді загинуло понад 100 людей, у тому числі восьмеро працівників місії ООН у Мазарі-Шаріфі.
Наприкінці квітня 2012-го пастор Джонс укотре пустив під вогонь у своєму місті кілька екземплярів Корану й зображень пророка Мухаммеда. Місцева поліція оштрафувала його за це на 271 USD, але не за розпалювання релігійної ненависті, а за порушення правил пожежної безпеки.
За даними ЗМІ, пастор був одним із продюсерів знятого в США фільму «Невинність мусульман», що спровокував обурення в ісламських країнах. У багатьох із них відбулися антиамериканські демонстрації, що виливалися у вуличні сутички з поліцією й армією. У лівійському місті Бенґазі було розгромлено американське консульство, при цьому загинули посол США Крістофер Стівенс і ще троє американців. Минулого тижня Джонс якраз прямував до Торонто, щоб узяти участь у дискусії з приводу цього фільму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply