Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Папа має вибачитися за наругу над індіанцями

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

Папа має вибачитися за наругу над індіанцями
Папа Франциск

Папа Франциск

Джастін Трюдо очікує на особисту зустріч із главою Римо-католицької церкви (РКЦ), аби попросити його вибачитися за столітню наругу над корінним населенням Канади у школах-інтернатах, якими керувала Церква. Про це прем’єр-міністр сказав на прес-конференції після зустрічі з лідерами індіанських племен. «Маю намір працювати зі Святим престолом, аби просунутися вперед у виконанні рекомендацій і прямо звернутися до нього з проханням зайнятися цим питанням», — повідомив п. Трюдо. Він зазначив, що не може змусити Папу Франциска до жодних дій, утім «із нетерпінням очікує на розмову із Його Святістю з цього приводу».
Перегляд офіційної політики Канади щодо корінних народів був одним із передвиборних лозунгів Ліберальної партії. Нещодавно спеціально створена Комісія з примирення опублікувала свій звіт на 4 тис. сторінок, у якому запропонувала уряду вжити 94 кроки для покращення становища корінних народів. Джастін Трюдо погодився виконати їх усі.
Система релігійних шкіл-інтернатів діяла у Канаді зі середини XIX ст. до 1996 року, коли був зачинений останній такий заклад. У той час дітей із поселень корінних народів могли примусово забирати від родин і поміщати у такі установи задля асиміляції з «домінантною канадською культурою». За час існування цієї системи 150 тис. дітей, народжених в індіанських сім’ях, пройшли через неї. Адміністрування цих освітніх закладів здійснювалося християнськими церквами, переважно — РКЦ, але й англіканською також.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply