Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Нові санкції проти Сирії

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Нові санкції проти Сирії

Канада ввела нові санкції проти Дамаска з метою посилити тиск на Башара Асада (на фото), президента Сирії. Як заявив Джон Берд, міністр закордонних справ, «насильство, що триває в Сирії, до якого вдається уряд Асада щодо свого народу, змушує Канаду зробити кроки для подальшої ізоляції режиму й тих, хто його підтримує». «Додаткові заходи включають заборону на певні товари зі Сирії, санкції щодо державного радіо й телебачення, тютюнової компанії, що належить уряду, компанії-експортера нафти «Алтун груп» і трьох осіб, тісно пов’язаних із режимом», — зазначив голова Міністерства закордонних справ.

«Щораз більше санкції, що розширюються, націлені проти режиму, а не сирійського народу, — додав він. — Міжнародна спільнота повинна подвоїти зусилля, спрямовані на те, щоби втілювався в життя запропонований Кофі Аннаном, спецпредставником ООН і Ліґи арабських держав, план із шести пунктів (щодо вреґулювання ситуації в Сирії), або вивчити, до яких інших дипломатичних заходів можна було би вдатися задля вирішення кризи в Сирії».

Під каральні заходи потрапили два керівники «Алтун груп» — Салім Алтун і Юсеф Клізлі, а також Адіб Маялех, голова Центрального банку Сирії. Це вже — сьомий за рахунком починаючи з 24 травня минулого року пакет санкцій проти Дамаска. Оттава, зокрема, увела заборону на в’їзд деяких членів сирійського уряду, на експорт до Сирії озброєнь і боєприпасів, а також обладнання, яке може бути використане з метою розвитку ядерної програми. До «чорного списку», що передбачає блокування активів, які зберігаються в канадських банках, включено 129 фізичних осіб і 44 організації та компанії. Припинено також реалізацію всіх двосторонніх угод про співпрацю. А на початку березня ц. р. Канада закрила свої дипломатичні представництва в Сирії.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply