Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Нова провокація проти українців?

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Нова провокація проти українців?

Центр Симона Візенталя, що займається пошуком нацистських злочинців по всьо­му світу, заявив, що четвертий у списку підозрюваних зараз мешкає в Канаді. Імовірним нацистським злочинцем виявився 91-річний бджоляр Володимир Катрюк (на фото).

Канадська філія єврейської громадської організації «Бней-Бріт» звернулася у зв’язку із цим до влади з вимогою позбавити п. Катрюка канадського громадянства. Правозахисники із центру Візенталя наполягають на його екстрадиції в Європу, де він може бути відданий під суд.

За даними центру Візенталя, Володимир Катрюк під час Другої світової війни служив командиром взводу в українському 118-му охоронному поліцейському батальйоні, що діяв у Білорусі. Згідно з новими дослідженнями, проведеними Пером Андерсом Рудлінґом, істориком університету в Лунде (Швеція), п. Катрюк начебто відіграв важливу роль у вбивстві мешканців білоруського села Хатині за те, що допомагали партизанам. 1943 року всіх мешканців села зігнали в клуню та підпалили. За свідченнями одного з очевидців, завдання Володимира Катрюка полягало в тому, щоби розстрілювати тих, хто намагався врятуватися з вогню.

Пан Катрюк еміґрував до Канади 1951-го. При отриманні громадянства він заявив, що не мав жодного стосунку до нацистів. Однак 1999 року місцевій владі стало відомо про його зв’язки й чоловіка позбавили канадського громадянства. Утім, у травні 2007-го це рішення було переглянуте через брак доказів. У листопаді 2010 року повернення Катрюку канадського громадянства підтвердив федеральний апеляційний суд країни.

Зараз Володимир Катрюк разом із дружиною живе на власній невеликій фермі в містечку Ормстауні, розташованому за кілька годин їзди від Монреаля. Він заробляє на прожиття продажем меду з власної пасіки, якою займається з 1959 року. Раніше п. Катрюк заперечував будь-яку причетність до нацистських злочинів, а зараз відмовляється коментувати нові історичні дослідження.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply