Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Корінні народи Канади зажадали провести пошуки масових поховань

Автор:

|

Червень 21, 2021

|

Рубрика:

Корінні народи Канади зажадали провести пошуки масових поховань
Школа-інтернат у Камлупсі

Корінні народи Канади закликали владу країни до загальнонаціонального пошуку масових поховань на території шкіл-інтернатів після того, як у провінції Британська Колумбія виявили останки 215 дітей в одній із колишніх шкіл.
Тим часом в Шарлоттавні на острові Принца Едуарда після виявлення останків дітей прибрали статую Джона Мак-Дональда, першого прем’єр-міністра Канади. Його роль у ситуації в школах-інтернатах зробила його мішенню для протестувальників.
Асоціація корінних народностей Канади Tk’emlups te Secwepemc оголосила, що деяким із виявлених похованих дітей було всього три роки. Останки знайшли на місці школи-інтернату для індіанців Камлупс, колись найбільшої такої школи в Канаді. Перрі Беллегард, глава Асамблеї корінних народів Канади, заявив, що родини заслуговують знати правду. «Ретельне розслідування всіх ділянок колишніх шкіл-інтернатів могло б привести до більшої кількості правди про геноцид проти нашого народу», — вважає він.
2015-го Комісія з встановлення істини і примирення Канади, створена для вивчення історії і впливу шкіл-інтернатів, повідомила, що ця система була рівносильною «культурному геноциду». У звіті комісії «Зниклі діти і безіменні поховання» йдеться про понад 3 тис. дітей, які померли в школах-інтернатах, імена приблизно третини з яких не назвали. У звіті зазначили, що батьки «говорили про дітей, які пішли в школу і не повернулися».
Відтак, уряд Онтаріо оголосив, що виділить 10 млн CAD на виявлення і дослідження місць поховання на територіях шкіл-інтернатів по всій провінції. Даґ Форд, прем’р-міністр провінції, пояснив, що кошти, які використають для підтримки ідентифікації, розслідування, захисту та поминання місць поховань в провінції, будуть реалізовані впродовж наступних трьох років.
Ґреґ Рікфорд, міністр у справах корінних народів провінції, заявив, що попередня робота, яку виконала Комісія зі встановлення істини та справедливості, вже виявила 12 місць безіменних поховань в Онтаріо. Розслідування проводять у співпраці з лідерами корінних народів Канади. Комісія також вважає, що щонайменше 426 дітей, які були вихованцями цих обов’язкових школи-інтернатів в Онтаріо, померли, і деякі з них все ще вважаються зниклими без вести.
А містечко Вілмот, муніципалітет на захід від Кітченера, цього року скасувало всі святкування, приурочені до Дня Канади, після виявлення останків 215 дітей на місці колишньої школи-інтернату в Камлупс (провінція Британська Колумбія). «Спільнота корінних народів просить нас надати їм можливість пережити цей удар і це горе. Саме тому ми зацікавлені в тому, щоб пропустити святкування Дня Канади в Вілмоті цього року. Ми хочемо створити безпечний інформаційний простір для всіх, хто опинився вразливий цією подією», — заявила Анжела Голлман, голова комітету Дня Канади.
Вона також додала, що дітей запрошуватимуть прикрасити дерев’яні вирізки у вигляді кленового листя, які будуть представлені публіці, «щоб поділитися з нами своїми почуттями, враженнями від побаченого, надіями і мріями, пов’язаними зі землею, яку ми називаємо «Островом Черепахи» і Канадою.
«Канадці повинні робити більше, ніж просто говорити про примирення; ми повинні навчитися застосовувати примирення в нашому повсякденному житті — всередині себе і в наших сім’ях, а також в наших громадах, на заходах, в уряді, в церквах, школах і на роботі. Це найбільш важливо для всіх наших дітей і майбутніх поколінь», — зазначила п. Голлман.
Рішення прийнято через кілька днів після того, як Британська Колумбія оголосила про скасування своїх святкувань на честь Дня Канади цього року, які замінять трансляцією під керівництвом організації Lekwungen на тему «що означає бути канадцем в світлі нещодавніх подій».
Як повідомляв «Міст», частину штату Оклагома оголосили власністю корінного населення.

Максим Макаричев

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply