Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Кораблі не змогли прорвати блокаду

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Кораблі не змогли прорвати блокаду

Ізраїльський спецназ затримав канадське судно «Тахрір» і ірландську яхту «Сірше», які намагалися прорвати блокаду сектора Ґази в межах місії «Флотилії свободи». Згідно зі заявою ізраїльської влади, до екіпажів суден звернулися з проханням припинити рух, проте ті не прислухалися й не змінили курсу. Тоді «Тахрір» і «Сірше» було взято на абордаж. Під час операції ніхто не постраждав.

Бійці ізраїльського спецназу затримали 27 осіб. Пропалестинські активісти не чинили опору при затриманні.

Військовики повідомили пасажирам суден, що якщо вони мають гуманітарний вантаж, то можуть залишити його в ізраїльському порту Ашдоді, звідки його буде переправлено в сектор Ґази. Активісти, проте, заявили, що у них немає жодного вантажу.

За даними офіційного представника місії, під конвоєм опинилися такі особи, як володар Нобелівської премії миру, ірландські партійні лідери — члени партії «Шин Фейн», а також репортери телеканалу «Аль-Джазіра» та представники інших відомих засобів масової інформації з Канади й Ірландії.

Після появи інформації про підготовку нового прориву блокади сектора Ґази ізраїльська влада поширила заяву, у якій будь-які спроби прориву морської блокади назвалося «провокацією проти держави Ізраїль», а саму блокаду — «леґальною й такою, що узгоджується з нормами міжнародного права».

Вікторія Нуланд, офіційний представник Держдепартаменту США, заявила, що Америка підтримує дії Ізраїлю, що завадили проходженню суден «Флотилії свободи». Чиновниця підкреслила, що Ізраїль має право на власну безпеку, і перехоп­лення кораблів слід розцінювати саме як захист.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply