Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Канада вже допомагає українському війську

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Канада вже допомагає українському війську
Роб Ніколсон

Роб Ніколсон

Уряд Канади вирішив надати Україні ще 200 млн CAD для забезпечення економічної й соціальної стабільності. Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр Стівен Гарпер. Кредит під низьку відсоткову ставку передбачатиме необхідні гарантії та умови забезпечення підзвітності й транспарентності використання цих коштів, яке дозволить Канаді проводити аудит грошових коштів, що використовуються в ході угоди, а також зобов’язання України щодо надання регулярних звітів із детальним описом використаних коштів.

А Роб Ніколсон, міністр національної оборони Канади, оголосив про рішення щодо приєднання його країни до спільної комісії «США-Україна» з проведення військової реформи в українській державі. Про це інформує прес-служба уряду Канади. Зокрема, п. Ніколсон зазначив, що Канада долучиться до роботи комісії, щоби покращити координацію в наданні необхідної допомоги Збройним силам України (ЗСУ).
В повідомленні зазначається, що спільна комісія є найефективнішим і найдієвішим механізмом для Канади в наданні необхідної допомоги та проведенні навчань у координації зі Сполученими Штатами. «Канада й Україна налаштовані продовжувати взаємодію для зміцнення потенціалу українського уряду та сил безпеки щодо захисту територіального суверенітету та народу України. На запрошення спільної комісії Канада очолить підкомітет військової поліції та координуватиме зусилля спільного комітету з підготовки кадрів для української військової поліції», — сказав міністр національної оборони Канади.
Тим часом, у Львівському навчальному центрі Західного оперативного командування ЗСУ, де проходять підготовку бійці з десяти областей України, вже отримали комплект канадської військової форми для кожного рекрута. Про це розповів Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіа-центру. «Під час четвертої хвилі мобілізації планують призвати до лав Збройних сил України близько 50 тис. бійців. Канада надіслала достатньо комплектів форми, аби забезпечити нею усіх мобілізованих», — зазначив він. Бійці кажуть, що форма — зручна, добре тримає тепло. «В комплекті — куртка, штани, шарф-балаклава та берці. В ній не холодно», — розказав один із бійців.
А 9 лютого прем’єр-міністр Канади зустрівся в Оттаві з Анґелою Меркель, канцлером Німеччини. Очільники держав обговорили шляхи врегулювання конфлікту в Україні й постановили за необхідності діяти узгоджено для пошуку виходу із ситуації, що склалася зараз на сході України.
«Я вірю, і всі ми на це сподіваємося, що нам вдасться вирішити ситуацію дипломатичним шляхом», — заявив п. Гарпер. Однак прем’єр-міністр також наголосив на тому, що Канада «розглядає всі можливі варіанти», у т. ч. і військовий.
Канцлер Німеччини прибула до Канади зі США. У понеділок, на спільній прес-конференції з президентом Обамою в Білому домі п. Меркель заявила про впевненість у можливості укладення перемир’я в Україні. При цьому вона визнала, що «поки що досягнуто тільки первинного прогресу». Німецька гостя зауважила, що «США та Європа мають сісти й разом вивчити подальші перспективи».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply