Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Канада виходить із Кіотського протоколу

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Канада виходить  із Кіотського протоколу

Канада офіційно оголосила про свій вихід із Кіотського протоколу, заявив Пітер Кент, міністр екології. Кіотський протокол до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC), що набув чинності 2005 року, містить кількісні зобов’язання розвинених країн зі скорочення викидів парникових газів.

Канада, яка підписала протокол 1997-го, не виконала зобов’язань: за оцінками експертів, з 1990 року замість зниження на 6 %, обсяг викидів CO2 в країні зріс на 17—30 %. «Як ми вже казали, Кіото для Канади — у минулому. Ми посилаємося на наше законне право офіційно вийти з Кіотського протоколу», — сказав 12 грудня на прес-конференції в Оттаві голова екологічного відомства, який щойно повернувся в Канаду після участі в перемовинах ООН про зміну клімату в південноафриканському Дурбані. За словами Кента, рішення вийти з міжнародної угоди заощадить для уряду близько 14 млрд USD, які в Канаді слід було виплатити як штрафи за перевищення квот викидів вуглекислого газу.

Міністр зазначив, що в нинішній економічній ситуації Канада не мала іншого вибору. Нагадаємо, перший період зобов’язань щодо протоколу закінчується 31 грудня 2012 року, і поки що розвиненим країнам і країнам, що розвиваються, не вдалося дійти згоди про новий кліматичний договір.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply