Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Канада підтримує Україну

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Канада підтримує Україну

Уряд Канади не визнав результатів псевдореферендуму про статус Криму. Відповідна заява з’явилася на офіційному сайті прем’єр-міністра країни Стівена Гарпера. У документі сказано, що так званий референдум проводився в умовах військової окупації, а будь-які результати є лише відображенням і наслідками російського військового вторгнення на територію півострову. Разом із тим, п. Гарпер наголосив, що Канада спільно з іншими учасниками клубу «Великої сімки» й надалі шукатиме шляхів для запровадження санкцій проти Російської Федерації (РФ).

Канада ввела санкції щодо сімох російських і трьох кримських посадовців, котрі, за твердженням офіційної Оттави, є політично відповідальні за кризу в Україні. Санкції передбачають заборону на в’їзд на територію Канади та заморожування активів цих чиновників у разі, якщо такі буде виявлено. У переліку санкцій, про який оголосив прем’єр-міністр Канади, фігурує віце-прем’єр уряду РФ Дмитро Рогозін. До списку потрапили також прем’єр Криму Сергій Аксьонов і спікер кримського парламенту Володимир Константинов.
Також Канада виділить 220 млн CAD у межах міжнародної фінансової допомоги Україні, за умови погодження ширшого пакету фінпідтримки з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). «Прем’єр-міністр оголосив про додаткові заходи для забезпечення (в Україні) сталого економічного зростання, розвитку демократії та належного врядування», — повідомив Джон Бирд, міністр закордонних справ Канади. Більшу частину оголошеної допомоги — 200 млн CAD — буде передано в разі погодження ширшого пакету фінансової підтримки з боку МВФ. Стівен Гарпер має намір відвідати Україну наступного тижня. Про це він написав у своєму Twitter. «Я зустрінуся з тимчасовим урядом», — уточнив політик.
Українці Канади подякували світові та всім небайдужим людям за підтримку своєї історичної Батьківщини. У Монреалі на найстарішому в Північній Америці параді Святого Патрика вони несли українські прапори та плакати зі словами подяки світові, Канаді й Монреалю за підтримку України в непростий період її історії.
Глядачі гаряче вітали українську колону та вигукували слова солідарності з Україиою. Українці, котрі в минулі роки під час параду співали й танцювали, цього разу пройшли свій шлях мовчки.
Канада швидко відгукнулася на події на Майдані, першою запровадила санкції та згорнула військову співпрацю з Росією після захоплення Криму. Дені Кодер, мер Монреаля, кілька днів тому встановив український прапор на балконі мерії.

Євген Клен

До слова
Російського дипломата було доправлено до лікарні в Оттаві, після того як він зазнав нападу з ножем поблизу посольства РФ. Медики констатували в нього небезпечні колото-різані рани. Міністр закордонних справ Канади заявив, що немає підстав вбачати в інциденті політичний мотив. Поліція Оттави вже заарештувала чоловіка, підозрюваного в причетності до різанини. Також Джон Берд сказав, що відносини Канади з РФ жодним чином не вплинуть на розслідування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply