Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Христю Фріланд закликали бути жорсткішою до РФ

Автор:

|

Липень 17, 2018

|

Рубрика:

Христю Фріланд закликали бути жорсткішою до РФ

Христя Фріланд

Напередодні саміту НАТО Канадська група сприяння демократії в Україні звернулася до Христі Фріланд, міністра закордонних справ Канади, з проханням «вийти за рамки санкцій» задля відчутнішого тиску на Російську Федерацію (РФ), а членам НАТО знайти мотивацію для вступу України до Альянсу або ж надати їй потужну військову підтримку.
Група вважає, що кіберзлочинність, пропаганда, аґресія і хаос, спровоковані Москвою, вже перетнула західні кордони України, бо досі не знайдено вагомих і конкретних заходів, як допомогти Україні покінчити з російською військовою аґресією. Через слабкість позиції Європи РФ щораз підступніше втручається в політичне й економічне життя країн західної демократії. І на цьому Путін може не зупинитися.
Група закликає Канаду підтвердити свою рішучу підтримку НАТО та як носій західних цінностей і стратегічних ідей очолити здоровий підхід до вирішення існуючих проблем, зокрема беручи до уваги надто персоніфіковані та непередбачувані розв’язки в зовнішній політиці президентом Дональдом Трампом. Група застерігає членів «підходити до зустрічі Трамп-Путін із обережністю» та закликає до попереднього обговорення та відокремлення від будь-яких «поганих і таємних» угод між цими двома президентами.
НАТО потребує України; миру і безпеці у світовому вимірі потрібна Україна. Впродовж майже п’ятьох років вона на самоті воює проти найбільшого ворога демократії. Цей досвід боротьби з російськими аґресорами в усіх аспектах — кібератаках, терорі, дезінформації, використанні забороненої зброї — неперевершені й унікальні.
Лист також спрямований і на заборону «Північного потоку-2», який є «найбільшою загрозою» для Європи. «Враховуючи те, який арсенал у руках Путіна — військова техніка, кібератаки, пропаганда, диверсії — все це може, звісно, призвести й до відкритої війни. Усе це робить Росію сильнішою, натомість Європа слабшатиме. Найстрашніше те, що такі дії підштовхнуть Росію до подальшої аґресії».
Група також хотіла б побачити виведення миротворчою місією Організації Об’єднаних Націй (ООН) російських військових формувань із України.

Honourable Chrystia Freeland
Minister of Foreign Affairs
House of Commons
Ottawa, ON K1A 0A6
Chrystia.Freeland@international.gc.ca

Шановна пані міністр!
Ми висловлюємо нашу незмінну підтримку Альянсу НАТО, а також закликаємо Канаду підвищити значущість своєї ролі в цьому Альянсі. Крім цього, ми наголошуємо на важливості зміцнення України в контексті безпеки євроатлантичної спільноти в колі демократичних держав. Передовсім для нас є бажаною зміна політики щодо РФ: категоричніша позиція опозиції щодо триваючої війни Росії з Україною. Бо політика західної поступливості зазнала невдачі. Адже Москва розглядає це як слабкість. Цю поступливість все частіше та нахабніше використовує Путін. Водночас ми також висловлюємо нашу глибоку стурбованість щодо майбутньої зустрічі президентів США та РФ, яка відбудеться після саміту НАТО.
Розуміємо, що президент США може зустрічатися з очільником будь-якої держави. Однак із огляду на його надзвичайно персоніфікований і не прогнозований підхід до зовнішньої політики — нехтування американськими принципами та існуючими практиками, зневага до професіоналів-експертів — Канада й її європейські союзники мають ставитися до саміту «Трамп-Путін» із особливою обережністю.
Що більше, зважаючи на цілковиту відсутність прозорості, брак будь-яких значущих консультацій, не кажучи вже про консенсус, друзі-однодумці та союзники повинні перед самітом впевнено арґументувати публічне відокремлення від будь-яких угод, що випливатимуть із зустрічі між згаданими президентами. Ми з повагою трактуємо США, але їхній теперішній президент нас чути не хоче. Тому ми повинні діяти цілеспрямовано й оцінювати критично будь-які несприйнятливі для нас секретні угоди, які можуть бути укладені на цій зустрічі.
Враховуючи сказане вище, ми вважаємо, що Канада повинна наполегливо наголошувати на тому, що НАТО є вагомим стримуючим фактором проти будь-якої військової аґресії в теперішньому нестабільному світі. Ми також вважаємо, що європейські союзники як найважливіші наші партнери мають беззастережно підтвердити наші спільні зобов’язання безпекової підтримки у двосторонніх відносинах із США. Ми переконані, що одноосібно нам було б важко забезпечити нашу безпеку за зразком Швейцарії.
Безперечно, НАТО необхідне. Проте для підвищення ефективності у стримуванні аґресії ревізіоністської Росії — головним чином запобіганні масштабної війни — найважливішим є залучення певної держави, військової потуги, задля підтримки нашого світового устрою. А тому Україна мусить стати членом НАТО. Альянс НАТО потребує України; Україна потрібна світові для забезпечення в ньому миру та безпеки. Це — форпост захисту нашої свободи та людської гідності. Війна в Україні триває майже п’ять років, упродовж цього часу ця держава також поборює російську аґресію в Європі. Сама! Її досвід боротьби з російськими окупаційними військами у всіх проявах — кібератаках, терорі, дезінформації, бомбардуванні — унікальний і безцінний.
Пані міністр, настав час вийти за межі санкцій. Для цього НАТО потрібно знайти відповідну розв’язку та політичну волю, щоб забезпечити вступ України в Альянс або ж значно посилити її військову потугу.
Крім цієї загальної мети на саміті слід порушити інші не менше важливі проблеми. Ми, наприклад, пропонуємо наступне: Канада повинна зайняти провідну роль, аби завдяки членам НАТО домагатися більшості в ООН для ухвалення рішення про миротворчу місію з метою виведення з України російських збройних формувань.
І насамкінець. Більшість членів Європейського Союзу вважають дозвіл Німеччини на будівництво «Північного потоку-2» украй небезпечним, беручи до уваги профашистські настрої в Кремлі, що можуть призвести до таких самих наслідків, як історичний пакт Молотова-Ріббентропа. Враховуючи те, який арсенал у руках Путіна — військова техніка, кібератаки, пропаганда, диверсія — все це може, певна річ, призвести до відкритої війни.
Ця існуюча проблема вже спричинила поділ Європи, яка негативно позначається на стримуванні російської експансії. «Північний потік-2» збільшує залежність Європи від російських енергоносіїв, що, своєю чергою, сприятиме подальшому імпортові корупції в Європу, а також фінансовим вливанням у російську військову машину не лише проти України, а й у кінцевому висліді проти самої Європи. Також це дасть можливість «безпековим» намаганням РФ блокувати морське судноплавство країн Балтії. Все це зробить Росію сильнішою, натомість Європа слабшатиме. Найстрашніше те, що такі дії підштовхнуть Москву до подальшої аґресії.
Наголошуємо на тому, що «Північний потік-2» є фундаментальною загрозою для всіх країн. І саме це вимагає негайного реагування.
У наші складні часи Канада повинна продемонструвати свою лідерську позицію як носій цінностей і стратегічного мислення. Вона має шукати підтримки в інших демократій, вказуючи на російський експансіонізм. Необхідно однозначно заявити про вирішальну роль України у світовій безпеці, яка зараз є єдиною країною, чиї військові та мирні мешканці — досі понад 11 тис. — щодня гинуть або стають інвалідами. Так, вони захищають свою власну країну, але також захищають і наші цінності, а навіть більше — глобальну безпеку. Україні потрібна допомога НАТО, щоб допомогти нам усім.
Пані міністре, дякуємо вам за серйозне трактування нашої позиції та бажаємо успіхів у досягненні на саміті бажаних результатів.
З найкращими побажаннями,
Оксана Башук-Гепбурн, д-р Ігор Цап, д-р Роман Якубов, Вікі Карпяк, Мирослава Олексюк, Марта Онуфрів,
д-р Лада Рослицька, Віктор Руд, Оксана Шміґельськa

До слова
У федеральному парламенті зареєстрували петицію, яка пропонує визнати Путіна військовим злочинцем. Упродовж кількох днів петиція змогла зібрати 150 підписів. «Ми, громадяни Канади, закликаємо уряд Канади оголосити Путіна військовим злочинцем і віддати його Міжнародному кримінальному суду в Гаазі (Нідерланди) за злочини проти людяності, воєнні злочини, агресію і підтримку тероризму», — сказано в документі. У петиції йдеться не лише про дії президента РФ в Україні, а й про катастрофу малайзійського літака рейсу МН-17 над Донбасом, вторгнення РФ до Грузії 2008 року, підтримку кривавого сирійського режиму, політичні переслідування й убивства як на території РФ, так і за кордоном. Свою підтримку електронній петиції висловив Джеймс Безан, депутат від опозиційної Консервативної партії. «Путіна необхідно притягнути до відповідальності за біль і страждання, до яких призвели його військові злочини. Країни по всьому світу зазнали вторгнення та зазіхання на демократію з боку його режиму. Ми повинні застосувати дієві кроки проти цього тирана», — зазначив політик. Згідно з законодавством, якщо петиція до кінця жовтня набере 500 підписів, то вона надійде на розгляд уряду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply