Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Горбачов — у Монреалі

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Горбачов — у Монреалі

Нинішня низка криз і хвиля виступів «незгодних» у Європі та США спричинена тим, що у завершенні «холодної війни» Захід побачив перемогу, а не можливість зайнятися власними проблемами, стверджує Михайло Горбачов (на фото), про чий візит у Монреаль пише Le Devoir.

Виступаючи в Торговій палаті Монреаля, колишній керівник КПРС і СРСР дав сувору оцінку двом останнім десятиліттям: «Єдина наддержава, що залишилася, — США — заявила про свою монополію на світове лідерство, — заявив він. — Але ж я часто казав своїм західним колеґам, що зміни необхідні скрізь, у тому числі в їхніх країнах». Проте на Заході визнали, що жодних змін не потрібно й «можна далі діяти по-старому, використовуючи ті ж інструменти, наприклад військовий і політичний тиск, для нав’язування всім однієї-єдиної моделі», наголосив пан Горбачов, назвавши розмови про американську гіпермогутність і створення нової світової імперії «хворобливими галюцинаціями», що зіштовхнулися зі суворою дійсністю.

«Сьогодні багато хто в США й на Заході визнає це, але все одно втрачено багато часу, за який можна було би вирішити серйозні проблеми планети», — зазначив політик-пенсіонер.

Михайло Горбачов висловив думку, що криза 2008 року — це «не тільки фінансова, але й криза певної моделі розвитку, заснованої на ринковому фундаменталізмі, надмірному прагненні до прибутку, надспоживання, соціальної й екологічної безвідповідальності», а демонстрації в західних містах є «леґітимними протестами за демократичними правилами».

На думку пана Горбачова, світ тепер — не набагато безпечніший, ніж перед закінченням «холодної війни», тому що дипломатія не працює, пише видання. Він висловив жаль у зв’язку з наростанням «конфліктів і криз не тільки в країнах третього світу, але й у Європі», яку він сподівався побачити в аванґарді змін на краще. «Замість нового світопорядку ми стали свідками розростання труднощів і плутанини через дефіцит світового лідерства, — зазначив президент СРСР. — G8 недостатньо репрезентативна, а G20 ще не стала ефективним інструментом вирішення проблем». Що ж до майбутнього РФ, то, на думку Михайла Горбачова, навіть якщо після виборів сьогоднішнє керівництво залишиться при владі, політична система повинна змінитися, інакше країну очікують «трагічні наслідки».

Le Devoir

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply