Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Джейсон Кенні в Україні

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Джейсон Кенні в Україні
Джейсон Кенні (у центрі)

Джейсон Кенні (у центрі)

Джейсон Кенні, міністр оборони Канади, побував в Україні минулого тижня. 26 червня він обговорив із Президентом Порошенком співпрацю для зміцнення обороноздатності України на тлі «гібридної» війни, яку веде проти України Російська Федерація (РФ). «Президент подякував Канаді за всебічну підтримку України, особливо за заходи на посилення її обороноздатності», — ідеться в повідомленні на сайті глави української держави.
Петро Порошенко зазначив, що від початку російської військової аґресії проти України Канада одна з перших надала Збройним силам України (ЗСУ) допомогу, у тому числі зимову уніформу, аптечки, захисні шоломи та жилети, намети й спальні мішки тощо. «Справжні друзі пізнаються в біді. І Канада це постійно демонструє», — наголосив президент України.
Сторони розглянули питання розширення військово-технічної співпраці, а також перспективи участі в міжнародних багатонаціональних військових навчаннях, запланованих військовими відомствами України та Канади на цей рік.
«Президент високо оцінив можливість залучення канадських інструкторів для проведення навчань на українських військових полігонах, а також обміну досвідом щодо сучасних проявів «гібридної» війни. Це, на переконання п. Порошенка, дасть змогу ознайомитись із рівнем викликів і загроз, які аґресія проти України несе для всього світу», — повідомила прес-служби глави держави. Сам він поінформував канадського міністра про ситуацію на Донбасі та відзначив неухильне дотримання Україною «мінських домовленостей».
Сторони також погодилися щодо важливості спрощення візового режиму між Україною та Канадою, з огляду на близькість історичних, культурних і національних зв’язків народів обох країн. «Міністр Кенні наголосив на тому, що захист суверенітету й територіальної цілісності України є не лише необхідністю для світової безпеки, а й потребою мільйонів канадців, котрі відчувають глибокі зв’язки з історичною Батьківщиною», — сказано в повідомленні.
Від вересня 2015-го до березня 2017 року близько 200 канадських військових навчатимуть українських колег, а також передаватимуть свій досвід воякам ЗСУ. Про це Джейсон Кенні розповів під час свого візиту на Львівщину. За словами урядовця, майже 150 канадських військовиків перебуватиме на Яворівському полігоні, де відбудуться тактичні та вогневі навчання, близько 30 — навчатиме поводженню з вибуховими пристроями військовослужбовців у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині. Інші перебуватимуть у Києві й інших містах, де проводитимуть навчання з медичної допомоги, безпеки польотів, логістики, а також для військової служби правопорядку. Канадські військовослужбовці розраховують отримати дозвіл на ввезення певної кількості свого озброєння, при цьому міністр не уточнив якого саме. Вартість цього проекту становить близько 16 млн CAD.
Своєю чергою Степан Полторак, міністр оборони України, зазначив, що такі програми навчання є дуже важливі для ЗСУ, позаяк українська армія має намір перейти на стандарти НАТО у найближчі роки.
А ще Канада виділила Україні 15 млн CAD на підтримку демократії. 12,4 млн CAD із виділених коштів призначено на підтримку судової реформи, а 3 млн CAD — на антикорупційні журналістські розслідування.
Додамо, що напередодні свого візиту в Україну міністр оборони Канади заявляв, що його країна готова поставляти Україні летальну зброю, але не буде діяти без підтримки союзників по НАТО. «Що ж до надання летальної зброї, то наш прем’єр-міністр заявляє, що всі варіанти — на столі, але ми не діятимемо самостійно. Нам потрібен консенсус із цього питання серед інших країн (НАТО), щоби слідувати цим шляхом разом», — сказав канадський посадовець.
Джейсон Кенні також зауважив, що надалі Канада має намір розглянути питання про надання Україні некінетичного устаткування. Він нагадав, що, за підсумками візиту Президента Порошенка в Оттаву у вересні 2014-го, Канада надає Україні супутникову підтримку. «Ми забезпечуємо Україну дуже корисними супутниковими даними про ситуацію на українсько-російському кордоні, допомагаючи відстежувати переміщення російських військ», — конкретизував він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply