Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Джастін Трюдо — новий прем’єр-міністр Канади

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Джастін Трюдо — новий прем’єр-міністр Канади

Джастін Трюдо

Ліберальна партія Канади здобула несподівану перемогу на парламентських виборах. Можливо, вона навіть отримає більше половини місць у законодавчому органі країни. Таким чином, консервативний уряд змінюється на ліберальний уперше з 2006 року. Стівена Гарпера на посаді прем’єр-міністра країни змінить лідер лібералів Джастін Трюдо, котрий стане 23-м прем’єром Канади. Третьою партією в парламенті, як випливає з результатів голосування, стане лівоцентристська Нова демократична партія.
Джастін Трюдо очолив основну опозиційну партію Канади всього два роки тому. Він вів кампанію під гаслами повернення країни до традиційних ліберальних цінностей і збільшення державного стимулювання економіки. Він також пообіцяв різко скоротити кількість канадських військовослужбовців, котрі беруть участь у міжнародних миротворчих операціях, зробивши акцент на гуманітарній і фінансовій допомозі та тіснішій співпраці з Організацією Об’єднаних Націй.
Перемога п. Трюдо викликала падіння курсу канадського долара. Адже економічна й фінансова політика п. Гарпера, яка допомогла Канаді безболісно пережити фінансову кризу 2008-го, позитивно оцінювалася інвесторами та фінансовими ринками.
Звісно, українцям цікаво, як поведеться новий уряд і стосовно України, і стосовно Російської Федерації (РФ). Ліберали вже підтримали скасування короткотермінових віз для громадян України. «Зважаючи на тривалі й особливі відносини з Україною та визнаючи наявність понад 1,3 млн канадців українського походження, ліберальний уряд працюватиме над досягненням цієї мети», — повідомила Анна Гайні, президент Ліберальної партії.
Переможці цих парламентських виборів також обіцяють «розглянути можливість» відімкнення РФ від системи міжнародних банківських переказів SWIFT. «Ліберальний уряд працюватиме зі своїми союзниками над вивченням такої можливості», — сказала п. Гайні. Вона нагадала, що Ліберальна партія вже порушувала це питання в парламенті Канади. «Санкції є ефек тивним способом підвищення ціни аґресії для РФ», — додала політик.
Аби з’ясувати все з перших вуст, лідери української громади Канади вирішили зустрілися з Джастіном Трюдо. «Під час зустрічі ми обговорили пріоритети української громади та питання україно-канадських стосунків, російської аґресії, мультикультуралізму та міґрації», — розповів Павло Ґрод, голова Конґресу українців Канади (КУК).
За його словами, п. Трюдо підтвердив, що Україна залишатиметься на чільному місці у політиці Ліберальної партії. «Ми раді, що Ліберальна партія продовжуватиме наполягати на посиленні санкцій проти РФ, включно зі системою платежів SWIFT, у відповідь на незаконну окупацію Криму та терористичну війну, яку Росія веде проти України», — зазначив голова КУК.
Канада зможе ефективно протистояти Путіну, лише залишаючись провідним партнером України. Про це заявила Христя Фріланд, депутат парламенту від Ліберальної партії. «Сильна та процвітаюча Україна — найкращий спосіб стримати Путіна», — сказала вона. На переконання п. Фріланд, «Путіна цікавить лише результат, тож саме така Канада, що є лідером у вирішенні проблем біженців та очолює підтримку світом України, — є найефективнішою у його стримуванні».
А от Нова демократична партія, яка також потрапила в парламент, виступає проти експорту зброї в Україну. «Ми маємо побоювання щодо неправомірного використання зброї Україною та корупції під час її військового експорту. Треба забезпечити дієвий контроль на місцях», — заявили в партії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply