Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Допомога «країни кленового листка»

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Допомога «країни кленового листка»

Влада Канади оголосила про запровадження санкцій проти Російської Федерації (РФ), а також найближчого оточення екс-президента України Віктора Януковича й членів колишнього українського уряду. Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Канади, заявив, що його країна вирішила застосувати санкції проти РФ і припиняє участь у російсько-канадській урядовій комісії. 

Канадський уряд робить додаткові кроки з метою посилення тиску на Росію. За словами п. Гарпера, заборона на видачу в’їзних віз застосовуватиметься щодо осіб, чиї дії загрожують територіальній цілісності та суверенітету України. Канада 7 березня запровадила візові санкції щодо низки російських офіційних осіб у зв’язку з подіями в українській державі.
Також на прохання Києва п. Гарпер пообіцяв скерувати двох військових спостерігачів до Криму в складі місії ОБСЄ для контролю за ситуацією в Україні. Загалом тули приїдуть 40 спостерігачів із 21 країни ОБСЄ.
Стівен Гарпер також повідомив, що Канада не визнає легітимності запланованого в Криму на 16 березня референдуму щодо приєднання до РФ. А ще Оттава ухвалила рішення про висилку дев’яти російських військовослужбовців із країни. Восьмеро з них проходило мовне та програмне навчання в канадських навчальних закладах, іще один викладав російську мову місцевим військовикам. Усім дев’ятьом було дано 24 години на те, щоби покинути канадську територію.
Канадська громада, парламент і вся діаспора підтримують український народ. Про це на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі поінформувала Христя Фріанд, депутат парламенту Канади, екс-редактор Thompson Reuters Digital і екс-редактор Financial Times USA. «Канадська громада, парламент і вся українська діаспора солідарні з українським народом. Я зрозуміла, що ми маємо великий вплив на решту країн «Великої сімки» й будемо надалі там підтримувати інтереси України», — сказала вона.
У відповідь на запитання, що саме зараз українці повинні говорити світові, п. Фріланд зазначила, що дуже важливо показати, що «ніхто в Україні не має бажання жодним чином обмежувати чи переслідувати російськомовне населення».
Надзвичайний і Повноважний посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт наголосив, що в Криму не було жодних випадків погроз російськомовним громадянам. Розповідаючи про ситуацію в Криму, він підкреслив: «Ми глибоко розчаровані, шоковані та засуджуємо дії, які були здійснені з порушеннями міжнародного права й абсолютно необґрунтовано».
За словами дипломата, рішення про проведення в Криму референдуму було прийняте на незаконних підставах. На його думку, це є «частиною процесу, який ґрунтується на абсолютному беззаконні». «Це призведе лише до подальшої дестабілізації ситуації», — констатував дипломат, на думку якого, наразі існує потреба обговорити та вирішити це питання на дипломатичному рівні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply