Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Додаткова імміґраційна підтримка для осіб, які постраждали від ситуації в Україні

Автор:

|

Березень 21, 2022

|

Рубрика:

Додаткова імміґраційна підтримка для осіб, які постраждали від ситуації в Україні

Канада пильно стежить за ситуацією в Україні й надалі твердо підтримує її суверенність та територіальну цілісність. Міністерство в справах імміґрації, біженців і громадянства Канади (Immigration, Refugees and Citizenship Canada, IRCC) вживає додаткових заходів для підтримання українців і осіб, які мешкають в Україні, і легшого та швидшого повернення до Канади громадян і постійних резидентів Канади, а також членів їхніх сімей, які подорожують разом із ними.
У межах зворотної відповіді уряду Канади IRCC прийняло рішення надати пріоритет заявам на отримання нових і заміну попередніх проїзних документів для громадян і постійних резидентів Канади, а також членів їхніх сімей. Більше місяця тому ми вжили заходів із пріоритетної обробки заяв на отримання громадянства в справах з усиновлення, а також заяв на постійне й тимчасове проживання для осіб з основним місцем проживання в Україні, які бажають приєднатися до сім’ї або подорожувати з нею, навчатися, працювати чи почати нове життя в Канаді. Громадяни України, які наразі тимчасово перебувають у Канаді, можуть подати заяву на подовження їхнього статусу туриста, студента чи працівника. З 19 січня IRCC погодило приблизно 2 тис. заяв від громадян і мешканців України в межах різних програм.
На додачу до пріоритетної обробки заяв IRCC запускає низку нових заходів із імміґрації, зокрема, таких як: надання телефонної лінії, спеціально призначеної для питань, що стосуються України, доступної для осіб, які перебувають у Канаді чи за кордоном, за номером тел.: 613-321-4243 із можливістю замовлення оплаченого виклику. Крім того, клієнти тепер можуть додати до свого запиту в онлайн-формі IRCC ключове слово UKRAINE2022, й їхнє електронне звернення отримає пріоритет під час обробки; упровадження термінової обробки проїзних документів, зокрема, надання одноразових проїзних документів для членів сімей громадян і постійних резидентів Канади, які не мають чинного паспорта; оновлення вебсторінки для надання поточної інформації щодо заходів. Ця сторінка буде також містити інформацію українською мовою задля кращого інформування; забезпечення можливості для українців, які наразі перебувають у Канаді, подовжити їхнє перебування в Канаді за допомогою пріоритетної обробки заяв на подовження дозволів на роботу та навчання, а також розширення програми, яка дає змогу подати заяву на отримання дозволу на роботу для осіб, які перебувають на території Канади. Ця програма надасть змогу тимчасовим резидентам, які отримали пропозицію щодо роботи, залишитися в Канаді та почати працювати, поки вони чекають на обробку своєї заяви на отримання дозволу на роботу.
IRCC буде надавати відкриті дозволи на роботу для українських туристів, працівників і студентів, які наразі перебувають у Канаді й не можуть повернутися додому, щоб вони могли залишитися в Канаді на довше, якщо забажають. Ми скасуємо сплату за деякі проїзні й імміґраційні документи, як-от канадський паспорт, проїзні документи для постійних резидентів, посвідчення громадянства, туристичні візи, дозволи на роботу та навчання, заяви на які подані 22 лютого ц. р. та пізніше. Додаткову інформацію будуть надавати в міру впровадження цих заходів.
IRCC також вжило заходів щодо підвищення оперативної готовності в реґіоні, зокрема, переміщення персоналу, додаткового постачання й обладнання, як-от портативних наборів для збору біометричних даних, оскільки ми очікуємо підвищену кількість запитів, а також коригування процедур в офісах по всьому світу для забезпечення безперервного вирішення питань щодо України. Заяву здебільшого можна подати онлайн.
На підтримку підходу уряду Канади до ситуації в Україні Управління прикордонних служб Канади (Canada Border Services Agency, CBSA) застосовує адміністративне відтермінування депортації (АВД) до Україну. АВД є тимчасовим заходом, який може відтермінувати судовий наказ щодо депортації з країни, згідно з яким від особи зазвичай вимагають покинути Канаду негайно. Депортація таких осіб буде відновлена, коли ситуація в їхній країні чи реґіоні стабілізується. Осіб, яким не дозволяють перебувати в Канаді через кримінальну діяльність, порушення міжнародного права чи прав людини, організовану злочинність чи питання безпеки, можуть депортувати, попри АВД.
Усіх імміґрантів, біженців і туристи, зокрема, іноземних працівників і студентів, які тимчасово в’їжджають до Канади, ретельно перевіряють, перш ніж ті в’їдуть до Канади. Така перевірка дає змогу впевнитися, що вони не становлять загрози здоров’ю та безпеці канадців.
Ми й далі будемо стежити за розвитком подій у реґіоні, ретельно відстежувати обробку заяв і за необхідності вживати заходів задля підтримки тих, хто постраждав від ситуації в Україні.
Раніше «Міст» розповідав, що можна очікувати від нових імміґраційних змін для українців у Канаді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply