Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

До уваги біженців, які прибувають до Канади з України

Автор:

|

Березень 21, 2022

|

Рубрика:

До уваги біженців, які прибувають до Канади з України
Канадська митниця

Канада пильно стежить за ситуацією в Україні й надалі твердо підтримує її суверенність і територіальну цілісність. Міністерство в справах імміґрації, біженців і громадянства Канади (IRCC) вживає додаткових заходів для підтримання українців і осіб, які мешкають в Україні, і більш легкого і швидкого повернення до Канади громадян і постійних резидентів Канади, а також членів їхніх сімей, які подорожують разом із ними.
У межах зворотної відповіді уряду Канади IRCC прийняло рішення надати пріоритет заявам на отримання нових і заміну попередніх проїзних документів для громадян і постійних резидентів Канади, а також членів їхніх сімей. Більше місяця тому уряд вжив заходів із пріоритетної обробки заяв на отримання громадянства в справах із усиновлення, а також заяв на постійне та тимчасове проживання для осіб із основним місцем проживання в Україні, які бажають приєднатися до сім’ї або подорожувати з нею, навчатися, працювати чи почати нове життя в Канаді. Громадяни України, які наразі тимчасово перебувають у Канаді, можуть подати заяву на подовження їхнього статусу туриста, студента чи працівника. З 19 січня IRCC погодило приблизно 2 тис. заяв від громадян і мешканців України в межах різних програм.
На додачу до пріоритетної обробки заяв IRCC запускає низку нових заходів з імміґрації:

 • надання телефонної лінії, спеціально призначеної для питань, що стосуються України, доступної для осіб, які перебувають у Канаді чи за кордоном, за номером 613-321-4243 з можливістю замовлення оплаченого виклику. Крім цього, клієнти тепер можуть додати до свого запиту в онлайн-формі IRCC ключове слово UKRAINE2022, і їхнє електронне звернення отримає пріоритет під час обробляння.
 • запровадження термінової обробки проїзних документів, зокрема, надання одноразових проїзних документів для членів сімей громадян і постійних резидентів Канади, які не мають чинного паспорта, оновлення вебсторінки для надання поточної інформації щодо заходів. Ця сторінка буде також містити інформацію українською мовою задля кращого інформування.
 • забезпечення можливості для українців, які наразі перебувають у Канаді, подовжити їхнє перебування в країні за допомогою пріоритетного обробляння заяв на подовження дозволів на роботу та навчання, а також розширення програми, яка дає змогу подати заяву на отримання дозволу на роботу для осіб, які перебувають на території Канади. Ця програма надасть змогу тимчасовим резидентам, які отримали пропозицію щодо роботи, залишитися в Канаді та почати працювати, доки вони чекають на обробляння своєї заяви на отримання дозволу на роботу.
  IRCC надаватиме відкриті дозволи на роботу для українських туристів, працівників і студентів, які наразі перебувають у Канаді й не можуть повернутися додому, щоб вони могли залишитися в Канаді на довше, якщо забажають. Скасують плату за деякі проїзні й імміґраційні документи — канадський паспорт, проїзні документи для постійних резидентів, посвідки про громадянство, туристичні візи, дозволи на роботу та навчання, заяви на які подані 22 лютого ц. р. та пізніше. Додаткову інформацію будуть надавати в міру впровадження цих заходів.
  IRCC також вжило заходів щодо підвищення оперативної готовності в реґіоні, зокрема, переміщення персоналу, додаткового постачання обладнання — портативних наборів для збору біометричних даних, оскільки очікують на підвищену кількість запитів, а також коригування процедур в офісах по всьому світу для забезпечення безперервного вирішення питань щодо України. Заяву здебільшого можна подати онлайн.
  На підтримку підходу уряду Канади до ситуації в Україні Управління прикордонних служб Канади (CBSA) застосовує адміністративне відтермінування депортації (АВД) до України. АВД є тимчасовим заходом, який може відтермінувати судовий наказ щодо депортації з країни, згідно з яким від особи зазвичай вимагають покинути Канаду негайно. Депортація таких осіб буде відновлена, коли ситуація в їхній країні чи реґіоні стабілізується. Особи, яким не дозволяють перебувати в Канаді через кримінальну діяльність, порушення міжнародного права чи прав людини, організовану злочинність чи питання безпеки, можуть бути депортовані, не зважаючи на АВД.
  Усіх імміґрантів, біженців і туристів, зокрема, іноземних працівників і студенти, які тимчасово в’їжджають до Канади, ретельно перевіряють, перш ніж впустити до Канади. Така перевірка дає змогу впевнитися, що вони не становлять загрози здоров’ю та безпеці канадців.

Раніше «Міст» розповідав, що можна очікувати від нових імміґраційних змін для українців у Канаді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply