Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Дітей оперував канадський професор

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Дітей оперував канадський професор
Джеймс Рутка

Джеймс Рутка

У міській комунальній дитячій лікарні Львова минулого тижня оперував професор із Канади Джеймс Рутка. Ідеться про оперативні втручання у випадку дітей із нейрохірургічними патологіями. Операцію, яка почалася о сьомій годині ранку, проводили за допомогою нейроендоскопічного обладнання. Разом із канадським професором в операційній працювали нейрохірурги дитячої лікарні.
У лікарні впродовж двох днів перебував також ректор Ужгородського національного університету, президент Української асоціації нейрохірургів Володимир Смоланка. Крім виконання операцій гості консультували хворих із нейрохірургічною та неврологічною патологіями.
Джеймс Рутка — доктор медичних наук, професор, завідувач відділення хірургії Університету Торонто, голова Центру з досліджень пухлин головного мозку SickKids Hospital і член Асоціації нейрохірургів Північної Америки. Що ж до співпраці між SickKids Hospital і Міською дитячою клінічною лікарнею, то вона триває вже впродовж трьох років. За цей час відбулися спільні науково-практичні конференції та майстер-класи.
Торік у вересні проф. Рутка спільно з Благодійним фондом «Дітям Чорнобиля України» м. Торонто подарував львівській лікарні новий нейрохірургічний інструментарій — нейроендоскоп фірми «Карл Шторц». Крім цього, лікарі-нейрохірурги Міської дитячої клінічної лікарні проходили стажування в SickKids Hospital.

Ірина Ващишин, Zaxid.net

До слова
Упродовж двох тижнів у Маріуполі працювала волонтерська місія з Канади. Представники організацій Global Medic і Global Fire привезли в місто більш як 3 тис. кв. м вибухозахисної плівки, якою заклеїли вікна в шести спорудах східного мікрорайону: в пологовому будинку, двох клініках і трьох дитсадках. Плівка призначена для того, щоб при обстрілі осколки скла не залітали до приміщень. Ця плівка активно використовується в «гарячих» точках у всьому світі. За словами канадців, це — тільки пілотний проект, надалі планують заклеїти плівкою вікна в більшості соціальних будинків Маріуполя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply