Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Діаспорянка стала міністром закордонних справ Канади

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Діаспорянка стала міністром закордонних справ Канади

Христя Фріланд
За рішенням Джастіна Трюдо, прем’єр-міністра Канади, Христя Фріланд, представник української діаспори, очолила Міністерство закордонних справ (МЗС) країни. Раніше вона займала посаду міністра міжнародної торгівлі та змінила на цій посаді Стефана Діона, котрий очолював відомство з 2015 року.
Христя Фріланд народилася в місті Піс-Рівері (провінція Альберта), її мати Галина Хом’як-Фріланд, народжена в Україні. Христя починала кар’єру як журналіст, працювала стрінгером Financial Times, The Washington Post і The Economist в Україні. Потім займала різні редакторські посади у Financial Times, Globe & Mail і Thomson Reuters. Пізніше п. Фріланд оголосила про намір балотуватися на виборах в парламент Канади від Ліберальної партії, виграла внутрішньопартійні праймеріз 15 вересня 2013-го і була обрана до парламенту 25 листопада.
Президент України привітав Христю Фріланд з призначенням на посаду. «Пишаємося і підтримуємо», — написав Петро Порошенко у Facebook. Також привітав нового главу МЗС Канади Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. Він запросив її в Україну. «Уявляю собі перші перемовини міністрів закордонних справ двох держав, які ведуться українською мовою», — написав він у Twitter.
Також повідомляється, що посада ще однієї етнічної українки Мері-Енн Мігічук, котра отримала в уряді Трюдо посаду міністра зайнятості, розвитку трудових ресурсів і праці, незабаром також буде змінена. Зміни торкнуться й інших посад у канадському уряді.
Українська громада Канади привітала Христю Фріланд із призначенням на посаду міністра закордонних справ. Про це заявив Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади (КУК). «Від імені української громади Канади вітаю п. Фріланд із її призначенням міністром закордонних справ. Ми впевнені, що вона продовжуватиме вміло та благородно служити Канаді на світовій арені», — сказав п. Ґрод.
Він також наголосив на важливості протидії Канади російській аґресії для загального блага. «У часи глобальної нестабільності критично важливо, аби Канада залишалася світовим лідером у протидії аґресії Росії в Україні та російським загрозам євроатлантичній стабільності», — зазначив президент КУК.
Цікаво, що Російська Федерація (РФ) так і не змінила свого рішення щодо заборони на в’їзд Христі Фріланд в цю країну. Цю інформацію підтвердили у посольстві РФ у Канаді. При цьому у російському дипломатичному представництві висловили бажання «розвивати двосторонні відносини» з Канадою. «Сподіваємося, що канадський уряд продовжить слідувати своєму висловленому наміру й надалі вести діалог із РФ у сферах спільного інтересу. Ми відкриті до розвитку двосторонніх відносин на основі поваги та принципу взаємності», — заявив Кирило Калінін, речник посольства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply