Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Чи безпечна вакцина AstraZeneca?

Автор:

|

Березень 18, 2021

|

Рубрика:

Чи безпечна вакцина AstraZeneca?

Національний консультативний комітет з імунізації (NACI) заявив, що має достатньо «реальних свідчень» того, що вакцина від Covid-19 Oxford-AstraZeneca безпечна і ефективна для літніх людей. Це рішення скасовує рекомендацію, яку комітет зробив 1 березня, коли експерти заявили, що AstraZeneca не передбачила в своїх клінічні випробування достатньої кількості людей старше 65 літ.
Керолайн Квоч, голова NACI, 16 березня повідомила, що раніше були опубліковані два звіти про спостереження пацієнтів, котрі отримали вакцину у Великій Британії, які підтверджують безпеку і ефективність вакцини AstraZeneca для літніх людей, особливо задля профілактики тяжкого перебігу хвороби й ушпиталення.
Вона зазначила, що хоча дані клінічних випробувань засвідчують, що дві мРНК-вакцини виробництва Pfizer-BioNTech і Moderna є ефективнішими за AstraZeneca, дані про вакцинах на етапі масової імунізації демонструють подібний рівень ефективності.
Проте в NACI зауважили, що хоча за наявності вибору пріоритет при вакцинації людей похилого віку краще віддавати мРНК-вакцинам, але тепер вони відмовилися від рекомендацій не застосовувати AstraZeneca для представників вікової групи 65+. Д-р Квоч також повідомила, що в NACI постійно вивчають нові звіти та дослідження по вакцинах, у т. ч. нещодавні повідомлення з Європи про виникнення тромбів.
Свою чергою, Джастін Трюдо запевнив громадян у безпеці вакцини AstraZeneca і закликав не відмовлятися від цього препарату, оскільки його схвалило для використання місцеві Міністерство охорони здоров’я. А Крістіан Бурк, виконавчий віцепрезидент Leger, заявив, що побоювання з приводу вакцини Oxford-AstraZeneca, схоже, не турбують канадців.
Більше їх, мабуть, турбує те, що всього через чотири дні після початку вакцинації в деяких аптеках Онтаріо вакцина закінчилася. Представник Loblaw Companies Ltd повідомив, що в деяких з них уже закінчилися дози, а в інших — закінчаться незабаром. За його словами, в аптеках Loblaw і Shoppers Drug Mart вакцинували вже понад 28 тия. жителів Онтаріо в 160 закладах, що беруть участь у програмі. Більше 300 аптек вводять дози вакцини AstraZeneca в різних частинах Онтаріо жителям у віці від 60 до 65 років.
Кілька європейських країн, у т. ч. Франція, Німеччина й Італія, вже скасували рекомендацію не використовувати її в щодо осіб похилого віку. Багато експертів зазначають, що попри певні відмінності, всі схвалені вакцини безпечні та ефективні проти Covid-19, і не варто втрачати час, чекаючи «кращої» вакцини.
Нове опитування демонструє, що все більше канадців прислухаються до цієї поради. 51 % респондентів, які брали участь у віртуальному опитуванні, яке провели компанія Leger разом із Асоціацією канадських досліджень, заявили, що щепитимуться будь-якого з чотирьох вакцин від коронавірусу, дозволених до застосування в Канаді. 25 % заявили про бажання чекати й отримати препарат, який вони вважають кращим.
Водночас у Квебеку багато людей відмовляються вакцинуватися препаратом AstraZeneca. Випадки відмови робити щеплення вакциною AstraZeneca зафіксували в Монреалі. Зараз лише деякі провінції пропонують вибір вакцин, хоча Джейсон Кенні, прем’єр Альберти, 16 березня заявив, що, на його думку, у людей він має бути.
Крістіан Бурк заявив, що канадці, схоже, відчувають, що завершення пандемії вже не за горами, позаяк кампанії вакцинації набирають обертів по всій країні. Опитування Leger також засвідчило, що 41 % респондентів вважають, що найгірший період кризи Covid-19 уже позаду, натомість 25 % вважають, що переживають його зараз.
Крім цього, Канада також бере участь у міжнародних перемовинах стосовно можливого запровадження обов’язкових сертифікатів вакцинації для міждержавних поїздок. Про це на пресконференції в Оттаві заявила Паті Гайду, міністерка охорони здоров’я країни. «Я приділяю багато уваги спілкуванню, яке міжнародні партнери ведуть стосовно сертифікатів вакцинації для міжнародних подорожей. Ми переконані, що необхідно брати участь у цих обговореннях, передусім для того, аби мати вплив на те, що відбувається й аби бути впевненими, що Канада не відставатиме, якщо світ висуне нові вимоги до міжнародних подорожей із сертифікатом про стан здоров’я», — зазначила вона.
Водночас урядовиця висловила застереження, що запровадження паспортів вакцинації може сприяти посиленню дискримінації у світі, позаяк далеко не всі люди зможуть отримати цей документ. Вона додала, що остаточне рішення про запровадження сертифікатів вакцинації для внутрішнього використання у Канаді залежатиме органів влади на рівні провінцій, адже саме до їхньої сфери повноважень належить охорона здоров’я. «Для перебування в певних установах уже вимагають наявність щеплень, приміром, у школах і деяких лікувальних закладах. Знаю, що провінції та території обмірковують такі підходи, позаяк усе більше людей погоджуються вакцинуватися», — підсумувала п. Гайду.
Водночас в Асоціації лікарень Онтаріо заявили, що провінцію накриває третя хвиля Covid-19. Кількість нових випадків захворювання різко збільшується, а число пацієнтів у реанімації має тенденцію до зростання. В організації зазначили, що терміново потрібне суворе дотримання протиепідеміологічних заходів для запобігання перевантаження лікарняних потужностей.
Натомість Ейлін де Вілья, головна санітарна лікарка Торонто, заявила 15 березня, що, на її думку, ще занадто рано казати, що в провінції починається третя хвиля. «Звісно, статистика рухається в дещо небажаному напрямку, — зазначила вона. — Але, як я вже згадувала, гадаю, що ми все загалом контролюємо та знаємо, як вплинути на ситуацію». Пандемія ще не завершена. Вона закінчиться, ми — на фінішній прямій, але до фінішу ще не добігли.
Як повідомляв «Міст», українці та канадці щепляться однією вакциною.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply