Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Чому гальмують запуск супутника?

Автор:

|

Листопад 19, 2015

|

Рубрика:

Чому гальмують запуск супутника?

Либідь-1

Запуск українського телекомунікаційного супутника «Либідь-1» відкладено через невиконання канадською стороною взятих на себе зобов’язань у зв’язку з фінансовими проблемами. Про це повідомив Олександр Голуб, перший заступник голови Державної космічної агенції України (ДКАУ).
За його словами, супутник уже повністю готовий, але терміни його запуску — досі невідомі. «Українська сторона повністю виконала всі свої зобов’язання перед Канадою. Тепер з’явилася проблема з фінансуванням у канадців», — поінформував посадовець.
Він також зазначив, що зараз в Україні працює делегація канадської компанії-підрядника MacDonald, Dettwiler & Associates (MDA) і ведуться перемовини про завершення проекту. «Зараз делегація MDA перебуває в Україні. Оскільки переговори ще тривають, я не можу сказати, якими будуть нові терміни. Але можу чітко сказати: Україна на 100 % виконала свої фінансові зобов’язання», — зазначив п. Голуб.
Рішення про виготовлення та запуск телекомунікаційного супутника «Либідь» було ухвалено в рамках реалізації проекту зі створення Національної системи супутникового зв’язку України. Наприкінці 2009 року ДКАУ уклало з MDA контракт із виробництва супутника зв’язку та будівництва на території України об’єктів наземної допоміжної інфраструктури для його використання. Запуск планувався ще 2011-го, але не раз переносився з різних причин. Загальний обсяг фінансування програми був затверджений у розмірі 38,5 млрд грн. Зараз супутник перебуває на складському зберіганні в Російській Федерації (РФ).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply