Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Через епідемію коронавірусу Канада закрила свої кордони

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Через епідемію коронавірусу Канада закрила свої кордони
Софі Ґреґуар-Трюдо та Джастін Трюдо

Софі Ґреґуар-Трюдо, дружина прем’єра Канади, заразилася коронавірусом. Про це 12 березня повідомили в канцелярії глави канадського уряду. Жінка перебуває в ізоляції. «Вона почувається добре, вживає всіх заходів обережності, й у неї незначні симптоми захворювання», — уточнили у пресслужбі. Відтак Джастін Трюдо прийняв рішення про самоізоляцію та домашній режим роботи. Він скасував низку зустрічей, а частину вирішив провести в режимі телефонної розмови.
Нагадаємо, що перший випадок зараження COVID-19 у Канаді стався 25 січня. Захворювання виявили вже у 103 осіб, один хворий помер. Через спалах коронавірусу у роботі нижньої палати федерального парламенту оголосили перерву до 20 квітня. Про це заявили в офісі Ентоні Роти, спікера Палати громад. Крім цього, до цієї дати у Палаті громад припинили екскурсії та закрили доступ відвідувачам, скасували всі подорожі депутатів, пов’язані з роботою комітетів, а також усі заходи на парламентському пагорбі в Оттаві. «Рада внутрішньої економічної діяльності вживає цих заходів для допомоги у підтримці здорового та безпечного робочого середовища у Палаті громад і захисту людей, яким можуть загрожувати ускладнення від COVID-19», — наголосили у парламенті.
Уряд Канади прийняв рішення закрити кордони. «Ми забороняємо в’їзд негромадянам Канади і тим, у кого немає дозволу на проживання», — поінформував прем’єр та уточнив, що кордон буде відкритий для дипломатів, членів сімей громадян Канади, екіпажів літаків і громадян США. При цьому наголосив, що кордон зі США залишається відкритим, але тільки для канадців і американців.
Із 18 березня міжнародні рейси приймають лише чотири летовища — у Ванкувері, Калґарі, Монреалі та Торонто. Однак авіакомпаніям заборонили перевозити пасажирів, у котрих є перші ознаки захворювання, а всі, кому дозволений в’їзд в країну, будуть змушені перебувати на домашньому карантині 14 днів.
Канадський уряд виділить на боротьбу з COVID-19 в країні понад 750 млн CAD. Близько 200 млн CAD використають для підтримки заходів реагування на коронавірус на федеральному рівні: придбання хірургічних масок та інших засобів індивідуального захисту. Кошти підуть і на збільшення можливості надання послуг корінним народам, а також на громадське просвітництво.
Ще 275 млн CAD спрямують на дослідження коронавірусу, а також розробку і тестування вакцини від COVID-19. Гроші використають і для економічної підтримки канадських робітників і підприємців. «Наш уряд усвідомлює руйнівний вплив вірусу на підприємства і робітників із економічної точки зору. Ніхто не повинен турбуватися про роботу, якщо має піти в карантин. Жоден роботодавець не повинен думати про звільнення робітників через вірус», — заявив п. Трюдо.
В Онтаріо запровадили надзвичайний стан (НС). Про це повідомив Даґ Форд, прем’єр провінції. «Ми живемо в час, що не має прецедентів у історії. Це рішення було ухвалити не легко. COVID-19 становить величезну загрозу. Ми робимо цей незвичайний крок, оскільки мусимо надати усю підтримку та повноваження нашим органам охорони здоров’я, які борються із COVID-19. Здоров’я та добробут кожного онтарійця мають бути нашими пріоритетами», — заявив він.
У результаті запровадження НС та ухвалення пов’язаних із цим постанов, на всій території Онтаріо щонайменше до 31 березня зачинили всі бібліотеки, школи, дитячі садочки, спортивні клуби, театри, концертні зали, кінотеатри, а також бари та ресторани, за винятком тих, що пропонують їжу на виніс. Крім цього, тепер під забороною опинилися всі громадські заходи за участі понад 50 осіб, в т. ч. релігійні служби.
У звичному режимі наразі працює громадський транспорт, торговельні центри, продовольчі крамниці й аптеки. «Дія цього наказу не поширюється на багато підприємств, у т. ч. найважливіших для щоденного життя», — зазначив п. Форд і наголосив, що надзвичайний стан не означає закриття провінції.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply