Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Авіаудари по ІД треба продовжити

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Авіаудари по ІД треба продовжити
Джастін Трюдо

Джастін Трюдо

Як писав «Міст», під час своєї передвиборчої кампанії Джастін Трюдо пообіцяв припинити участь канадських військово-повітряних сил (ВПС) у бомбардуваннях у Сирії й Іраку, зосередившись на інших завданнях, зокрема тренуванні місцевих силовиків.
Таке рішення прем’єр-міністра експерти вважають помилкою. Про це в ефірі каналу СВС заявив Ужал Досанж, колишній прем’єр-міністр провінції Британська Колумбія. «Я ненавиджу війну, але «Ісламську державу» (ІД) ненавиджу ще більше. Що ми скажемо людям у світі, припиняючи бомбардування? Що Канада хоче уникнути участі у війні, щоб принести мир? Якщо ми формуємо таке повідомлення, то воно — хибне», — сказав він.
На переконання п. Досанжа, збільшення тренувальної місії не має автоматично означати припинення бомбардувань. «Можна одночасно і тренувати, і надсилати бойові літаки, ці дві дії не є взаємовиключними. Канадці добре озброєні для проведення бомбардувань, вони також можуть ефективно проводити навчання на землі. Ніхто не забороняє нам робити це», — зазначив колишній провінційний прем’єр.
Він додав, що один із головних союзників Канади — США — також проводить тренування паралельно з бомбардуванням. «Канадці — миролюбний народ, але вони також розуміють необхідність зробити свій внесок у перемогу. Ми можемо продовжувати навчати людей і здійснювати бойові вильоти разом із нашими союзниками», — наголосив п. Досанж.
За його словами, таким чином Канада зможе продемонструвати свою солідарність із Францією після страшних терактів у Парижі. «Що означає стояти разом із Францією? Якщо авіаудари — це неправильно, то чому Франція почала бомбардувати більше, ніж раніше? Чому США здійснюють авіанальоти? Якщо військове тренування — це правильно та доречно, то чому не доречно стояти пліч-о-пліч із нашими союзниками?», — запитав екс-очільник провінції.
Консервативна партія Канади також закликала уряд «негайно» змінити своє рішення щодо припинення бомбардування позицій терористів ІД у Сирії й Іраку. Про це заявила Рона Амброз, лідер партії. «Боротьба проти ІД вимагає потужної гуманітарної складової, але й військової відповіді. Важливо залишатися рішучими та підтримати наших союзників», — сказала лідер опозиції. Вона додала, що прем’єр-міністр Трюдо матиме повну підтримку опозиції, якщо вирішить змінити свою думку щодо ролі Канади в повітряній місії проти ІД.
Своєю чергою, Рауль Делькорде, посол Бельгії у Канаді, вважає, що всім країнам-членам міжнародної коаліції по боротьбі з ІД слід продовжувати свої зусилля зі знищення терористів. «Навіть із нашими обмеженими можливостями нам слід продовжувати робити це, і ми закликаємо наших друзів і союзників також дотримуватися такої стратегії, аж доки не вдасться вирішити конфлікт», — сказав дипломат.
За його словами, навіть незначний внесок у зусилля міжнародної коаліції по боротьбі з ІД має значення. «Долучивши до коаліції всього шість літаків F-16, ми змогли досягти результату», — зазначив бельгійський посол.
Водночас він наголосив на необхідності пошуку дипломатичного вирішення конфлікту в Сирії. «Ми продовжуватимемо підтримувати коаліцію та сподіваємося просунутися уперед в питанні дипломатичного вирішення цієї проблеми шляхом залучення різних учасників», — підсумував п. Делькорде. Він додав, що літаки бельгійських ВПС здійснюватимуть бойові вильоти з авіабази у Йорданії щонайменше до червня наступного року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply