Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

2021-го канадські поліціянти застрелили 32 особи

Автор:

|

Січень 06, 2022

|

Рубрика:

2021-го канадські поліціянти застрелили 32 особи
Канадська поліція

У період із 1 січня до 30 листопада ц. р. правоохоронці застосували вогнепальну зброю щодо 64 осіб. Половину з них убили, семеро людей не постраждали. Расову приналежність можна було визначити у 17 ситуаціях. Понад 50 % становили представники корінних народів, 17 % — темношкірі.
«Мене дуже непокоїть відсутність тенденції до скорочення кількості таких випадків. У цій проблемі немає нічого неминучого чи природного», — заявив Темітопе Оріола, професор кримінології Університету Альберти.
The Canadian Press відстежувала кожен інцидент зі стріляниною. Отримана картина засвідчує, що мало що змінилося з 2020 року, коли по всьому світу набрав сили рух зі закликом до більшої підзвітності та прозорості роботи поліції. Цього року кількість випадків застосування співробітниками поліції вогнепальної зброї практично повторила результат 2020-го, коли поліціянти стріляли у 60 людей, 36 із них померли.
Проф. Оріола сказав, що робота поліції передбачає застосування сили і в деяких ситуаціях її використовують у рамках закону. За його словами, застосування поліцією Канади вогнепальної зброї не має масового характеру, особливо порівняно з іншими країнами, в т. ч Сполучені Штати, але кількість таких випадків усе ж викликає тривогу.
Здебільшого, правоохоронців посилають переконатися, що окремі громадяни, чиє психічне здоров’я викликає неспокій, не становлять небезпеки для себе й оточення. Торік поліціянти під час таких перевірок дев’ять разів застосовували вогнепальну зброю, внаслідок чого їхні «опоненти» загинули. Експерти закликають змінити протокол дій поліції у таких ситуаціях.
Як повідомляв «Міст», виправдали копа, котрий застрелив ветеранку під час штурму Капітолію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply