Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Бойкотувати Україну — неправильно

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Бойкотувати Україну — неправильно

Financial Times

Заклики бойкотувати Україну через ситуацію з демократією — помилка. Таку думку висловлює у своїй редакційній статті газета The Financial Times. На думку видання, міжнародне співтовариство діє правильно, протестуючи проти поводження з Юлією Тимо­шенко. «Але заклики оголосити міжнародний бойкот Євро-2012 або позбавити Україну права на його проведення — неправильні з кількох причин», — пише газета.

По-перше, бойкоти якихось окремих спортивних заходів рідко бувають ефективними, зазначає видання, нагадуючи про бойкот Олімпіади-80 у Москві. Навпаки, якщо дозволити проведення чемпіонату, українська опозиція отримає шанс донести свою точку зору до багатомільйонної закордонної аудиторії.

По-друге, режим Януковича проіґнорував набагато серйозніший протест — призупинення угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Він продовжує висувати не тільки Ти­мошенко, а й десяткам її найближчих радників сумнівні обвинувачення, які потім розглядає навряд чи незалежний суд», — говориться в статті.

По-третє, перенесення Євро-2012 створить небажаний прецедент: «Якщо вважати Україну неприйнятною в політичному плані, то що це буде означати для чемпіонатів, запланованих у Росії й Катарі?»

З усього цього не варто робити висновку, начебто на чемпіонаті немає місця для протестів, підкреслює газета. Бойкот Євро-2012 європейськими політиками стане потужним сиґналом для Януковича. Але все-таки Євро-2012 — захід спортивний, а не політичний, констатує The Financial Times.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply