Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Жахливий вибух у Лівані

Автор:

|

Серпень 05, 2020

|

Рубрика:

Жахливий вибух у Лівані
Діти залишилися сиротами

На складі в порту Бейрута 4 серпня стався потужний вибух. Число загиблих сягнуло більше 100 осіб, ще понад 4 тис. отримали поранення. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я Лівану. Водночас влада країни готується, що кількість жертв зростатиме, позаяк рятувальники продовжують витягувати тіла з-під завалів будівель, що обвалилися, багато людей вважають зниклими безвісти.
Також отримали поранення 48 працівників Організації Об’єднаних Націй (ООН) і 27 членів їхніх сімей. Про це повідомив Фархан Хак, заступник офіційного представника генерального секретаря організації. Крім цього, вибух пошкодив корабель тимчасових сил ООН, постраждали члени його екіпажу.
Мішель Аун, президент Лівану, вирішив зібрати екстрене засідання уряду. Відтак Вища рада оборони Лівану оголосила столицю країни районом стихійного лиха. «Рада оборони прийняла рішення створити спеціальну комісію з розслідування надзвичайної події, доповідь якої повинна бути підготовлена впродовж найближчих п’яти днів», — зазначено в повідомленні.
У Раді оборони Лівану висунули офіційну версію цієї надзвичайної ситуації. Вибух у порту стався під час зварювання в ангарі, де з 2014 року зберігали конфіскований нітрат амонію. Майстри лагодили поламані двері, через іскру під час зварювання спалахнули вибухові речовини, внаслідок цього детонували 2750 т селітри — еквівалент 1,8 тис. т тротилу.
Йорданська сейсмологічна обсерваторія при Міністерстві енергетики та мінеральних ресурсів королівства зареєструвала вибух у бейрутському порту, який за сейсмічною потужністю еквівалентний силі 4,5 за шкалою Ріхтера. «У результаті надзвичайної події стався величезний викид енергії», — повідомив Махмуд аль-Каріюті, керівник обсерваторії.
Хасан Діабі, ліванський прем’єр, заявив, що існує можливість запровадження в Бейруті надзвичайного стану на два тижні. Він назвав неприйнятним те, що майже 3 тис. тонн аміачної селітри на складі в порту столиці аж шість років зберігали без необхідних запобіжних заходів. А губернатор столиці порівняв цю траґедію з вибухами в Хіросімі та Нагасакі. Вибух почули навіть у Нікосії, столиці Кіпру, за 241 км від місця події.
Президент США назвав вибух у порту Бейрута «жахливою атакою». «Я зустрічався з декотрими з наших чудових генералів. Схоже, вони думають, що це була атака. Це була якась бомба, так. Це схоже на жахливу атаку», — заявив він, незважаючи на те, що попередньою причиною надзвичайної ситуації в столиці Лівії назвали вибух 2,7 тис. т селітри під час зварювальних робіт на портовому складі. Водночас Дональд Трамп запропонував ліванському народу допомогу. «Сполучені Штати готові допомогти Лівану. У нас дуже хороші стосунки з народом Лівану. Ми будемо там, аби допомогти», — пообіцяв він. «Ми уважно стежимо за повідомленнями про вибух у Бейруті. І готові надати будь-яку можливу допомогу», — додали у Державному департаменті.
Готовність допомогти Лівану висловили країни Європейського Союзу, Ізраїль, США, Велика Британія та Туреччина. Шейх Тамім бін Хамад Аль-Тані, емір Катару, розпорядився відправити до Лівану партію польових госпіталів.
Також про надання допомоги заявив Еммануель Макрон, президент Франції. «Висловлюю братську солідарність із Ліваном після вибуху в Бейруті, в результаті якого загинули багато людей. Наша допомога вже на шляху до Лівану», — наголосив він.
На траґічний інцидент у Бейруті відреагував і Володимир Зеленський. Він висловивши глибоке співчуття рідним і близьким загиблих. «Глибоко шокований новинами про страшні вибуху в Бейруті та велику кількість жертв. Щиро бажаю якнайшвидшого одужання пораненим», — зазначив він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply