Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Японія заявила про суверенітет над Курилами

Автор:

|

Жовтень 23, 2021

|

Рубрика:

Японія заявила про суверенітет над Курилами
Фуміо Кісіда

Фуміо Кісіда, новий прем’єр-міністр Японії, заявив, що на острови південної частини Курил, які Російська Федерація (РФ) вважає своїми, відтепер поширюється суверенітет Токіо. «На північні території (японська назва південної частини Курил. — Ред.) поширюється суверенітет нашої країни. Ми повинні вирішити це питання, не залишаючи його наступним поколінням. Уряд налаштований на те, щоб укласти мирний договір із Росією, вирішивши проблему приналежності цих островів», — заявив він у нещодавньому ході дебатів у нижній палаті парламенту. Прем’єр зазначив, що налаштований на наполегливі перемовини з Москвою з цього питання з опорою на всі попередні домовленості.
Раніше в своїй програмній промові в парламенті глава японського уряду наголосив, що мирний договір із РФ не буде укладений без врегулювання територіальної проблеми. Він також заявляв журналістам, що виступає за вирішення питання про приналежність всіх островів південної частини Курил, на які претендує Японія.
На це відреагував Дмитро Пєсков, прес-секретар Кремля. Він заявив, що острови південної частини Курил є територією РФ. «Ми не згодні з такими заявами японського уряду», — оголосив він. При цьому спікер запевнив, що Москва готова до діалогу з Токіо для вирішення гострих питань. «Росія не раз на найрізноманітніших рівнях підтверджувала політичну волю, в т. ч. президент РФ Путін підтверджував політичну волю продовжувати діалог із Японією з тим, щоб знаходити розв’язки з тих гострих питань, які зберігаються на нашому порядку денному», — зазначив він.
Москва і Токіо ведуть консультації з метою вироблення мирного договору за підсумками Другої світової війни ще зі середини минулого століття. Основною завадою на шляху до цього залишаються розбіжності щодо прав на південну частину Курил. Після закінчення війни весь архіпелаг додали до складу Радянського Союзу, однак Японія оспорює належність Ітурупу, Кунаширу, Шикотану та групи прилеглих дрібних незаселених островів. Водночас РФ продовжує наполягати на своєму суверенітеті над цими територіями.
Курильські острови — архіпелаг у Тихому океані, що простягається від південного краю Камчатки до японського острова Хоккайдо. Їхню приналежність оскаржує Японією, яка вважає південні острови своєю Північною територією, захопленою СРСР у Другій світовій війні та включає острови до складу округу Немуро префектури Хоккайдо. В адміністративному стосунку вони є частиною Сахалінської області Росії. Там є 20 великих і більше 30 дрібних островів, які поділяються на Велику Курильську гряду та Малу Курильську гряду.
Це архіпелаг вулканічних островів, що простягається на 700 миль на північний схід від острова Хоккайдо (Японія) до півострова Камчатка (Росія), відділяючи Охотське море від північної частини Тихого океану.
Зараз на Курилах проживає всього 20 тис. жителів, їхнім єдиним зв’язком зі зовнішнім світом залишається пором на острів Сахалін, який курсує щотижня, адже авіарейси з островів — занадто дорогі. При цьому в реґіоні зараз украй кепська ситуація з доступом до Інтернету і мобільного зв’язку й є всього 13 км асфальтованих доріг. Уряд РФ планував розвивати на островах туризм, однак через відсутність інфраструктури ці плани реалізувати не вдалося.
Як повідомляв «Міст», Японія протестувала проти казарм на Курилах.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online