Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Як росіяни вбивають одне одного в Сирії

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Як росіяни вбивають одне одного в Сирії
Прапор ІД

Прапор ІД

Боротьбі з тероризмом Путін присвятив більшу частину свого нещодавнього звернення до Федеральних зборів. Він укотре наголосив на необхідності стримування терористів у Сирії, щоб вони не добралися і до самої Російської Федерації (РФ). Ці заяви стають особливо актуальними, враховуючи зростання кількості росіян серед бойовиків «Ісламської держави» (ІД). Причому терористи активно включилася в пропагандистську війну проти Москви, все частіше демонструючи ролики зі стратою росіян.
…Російськомовний бойовик ІД стоїть на кам’янистому березі з великим ножем у руках. Перед ним на колінах стоїть чоловік у помаранчевому комбінезоні. Бойовик погрожує Путіну, а потім спокійно обезголовлює бранця. «Російський народе, ти не знайдеш спокою у себе вдома», — каже чоловік на відеозаписі, опублікованому пропагандистами ІД. «Ми будемо вбивати твоїх синів за кожного юнака, убитого тут, — продовжує він, — і будемо підривати твої будинки за кожен будинок, який ти знищуєш тут».
Минулого місяця Сполучені Штати за допомогою безпілотника завдали удару по Мохаммеду Емвазі, британському бойовику ІД, більше відомому на прізвисько «джихад Джон». Терорист з’являвся на багатьох відеозаписах, подібних до цього. Він перерізав горло західним журналістам і співробітникам допомогових організацій, в т. ч. американцям Джеймсу Фоулі та Стівену Сотлоффу. Ці записи стали «фірмовим стилем» ІД, який таким моторошним способом документально підтверджує жорстоку смерть своїх бранців, зазвичай одягаючи їх у помаранчеві комбінезони.
В іншому інтерв’ю якийсь Магомед Хасієв повідомляє, що він народився в Чечні, називає свою точну адресу, і що керівництво російських спецслужб відправило його на підконтрольні ІД території виявляти бойовиків із кавказького реґіону, котрі мають намір повернутися в РФ для здійснення терактів.
Терорист стверджує, що регулярно зв’язувався з російською розвідкою, передаючи інформацію про таких бойовиків, проте щонайменше двоє з тих, хто планував повернутися додому, були вбиті в районі бойових дій ще до повернення.
За словами 23-річного Магомеда, сили безпеки ІД заарештували його незабаром після того, як він поінформував зв’язкового з російської розвідки про необхідність звернути увагу на студента-медика, чиє місцеперебування залишилося невідомим, оскільки цей момент запису був стертий.
Рамзан Кадиров, глава Чеченської Республіки, упізнав і ката ІД і його жертву. Він підтвердив, що страченим у Сирії є Магомед Хасієв із Грозного. За його словами, до серпня 2012-го той носив ім’я Євген Юдін. Народився в селі Юшков Каслінського району Челябінської області. Згодом його усиновила мешканка Чечні.
У його вбивці впізнали росіянина Анатолія Землянку з Ноябрська (Ямало-Ненецький округ), котрий перебуває у федеральному розшуку. 28-річний терорист приєднався до ІД 2013-го.
У вересні ц. р. британський Королівський інститут міжнародних відносин Чатем-Хаус опублікував довідку про зустріч експертів, присвячену бойовикам із Північного Кавказу та Центральної Азії. За їхніми оцінками, в Сирії в лавах ІД перебувають приблизно 2,5 тис. росіян. Дехто з них воює, а дехто займає адміністративні посади. Це більш ніж удесятеро більше, ніж 2012 року, коли росіян у Сирії було всього близько 200 осіб.
Зростання кількості росіян, котрі вступають в ІД, викликає тривогу в Москві, яка різко активізувала свою авіаційну кампанію в Сирії після того, як було підірвало російський авіалайнер в небі над Синайським півостровом, у результаті чого загинули 224 людини.
Російська влада також стурбована тим, що декотрі бойовики виїхали до Сирії й Іраку та можуть повернутися додому, щоб здійснювати теракти, подібні до тих, що були скоєні минулого місяця в Парижі. На одному з відео бойовик ІД сказав, що російські авіаудари тільки посилили їхню «впевненість і рішучість».
«Послухай мене, собако Путін, послухайте мене, його послідовники. Режим бомбив нас до вашої появи. Тоді нас бомбила Америка й її боягузливі союзники, а тепер бомбите ви. Але все, що ви робите в ході бомбардувань, — це вбиваєте мусульманських дітей, жінок і старих», — каже терорист.

Foreign Policy

А тим часом
ІД захопила території на сході Афганістану. Там вони планують утворити нову провінцію «халіфату» на кордоні з Пакистаном. Близько 1,6 тис. бойовиків, котрі присягнули на вірність ІД, захопили частину чотирьох провінцій Афганістану, розташованих на півдні від міста Джелалабад. Захоплення нових територій супроводжувалося такою ж жорстокістю, як і в Іраку та Сирії: публічними стратами та тортурами. Близько 500 осіб у реґіоні гинуть від рук терористів щомісяця. Місцеві жителі тисячами залишають свої домівки. Бойовики спочатку непомітно проникли в реґіон, а потім почали захоплювати території. До них долучилися члени іншої терористичної організації — «Талібан».
А бойовики ще однієї терористичної організації — «Аль-Каїди» — захопили два великих міста на півдні Ємену — Джаар і Зінджібар. Там проживають близько 50 тис. осіб. Терористи відбили місто у представників народного ополчення, встановили на в’їздах у місто контрольні пункти й оголосили про їхнє захоплення за допомогою гучномовців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply