Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Як президент ТР хотів вислати послів десяти країн

Автор:

|

Листопад 09, 2021

|

Рубрика:

Як президент ТР хотів вислати послів десяти країн
Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини

Реджеп Таїп Ердоган, президент Турецької Республіки (ТР), минулого тижня повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ оголосити персонами нон-ґрата послів десяти країн, які раніше виступили на підтримку турецького підприємця Османа Кавали, який перебуває у в’язниці вже кілька років.
За його словами, іноземні дипломати мають покинути країну, позаяк не розуміють дії турецької влади і не повинні підтримувати 64-річний Кавалу. Останній займався видавничим бізнесом. Він також вів громадську діяльність, зокрема, брав участь у заснуванні кількох некомерційних організацій із прав людини і підтримував культурні проєкти. Зокрема, він був одним зі засновників мережі організацій з надання ґрантів Open Society Foundation, яку заснував мільярдер Джордж Сорос.
У листопаді 2017-го п. Кавалу заарештували у справах, пов’язаних із протестами проти реконструкції парку Гезі в Стамбулі 2013 року, а також за спробу державного перевороту 2016-го. З того часу він перебуває за ґратами.
2019 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) зажадав звільнити бранця, визнавши, що у суду немає достатньо доказів для того, щоб підтвердити звинувачення. В ЄСПЛ також дійшли висновку, що бізнесмена заарештували, щоб змусити його замовкнути.
18 жовтня посольства десяти країн у ТР (США, Норвегії, Канади, Франції, Фінляндії, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії та Швеції) склали відкрите звернення до турецької влади, зажадавши негайно звільнити Османа Кавалу. Про це 25 жовтня повідомив Петер Стано, представник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу. «Звісно, ми взяли до відома і дуже уважно стежимо за ситуацією. Вся ця ситуація — серйозне питання», — зазначив він і додав, що наразі зарано коментувати ситуацію, бо Туреччина ще не повідомила про висилку офіційно залученим країнам про своє рішення.
Однак ситуацію вдалося залагодити — посольства десяти держав, послів яких планували оголосити персонами нон-ґрата в ТР, виступили зі заявою про свою прихильність невтручання у внутрішні справи інших країн відповідно до Віденської конвенції. «У відповідь на питання щодо заяви Сполучені Штати зазначають, що вони дотримуються ст. 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини», — заявили в Посольстві США.
Аналогічне повідомлення відправили Канада, Нідерланди та Нова Зеландія, а Норвегія і Фінляндія ретвітнули повідомлення США. Нагадаємо, що ст. 41 Віденської конвенції передбачає дотримання законів і постанов приймаючої держави та передбачає, що у внутрішні справи зазначеної держави втручатися не можна.
Президент Ердоган позитивно сприйняв ці заяви і відмовився від ідеї вислати з країни послів Німеччини, США, Франції та ще семи держав. Він висловив переконання, що західні дипломати будуть «обачнішими» та відмовляться від «наклепів на нашу судову систему і країну».
Як повідомляв «Міст», раніше Ердоган заявляв, що Єрусалим — турецьке місто.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply