Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

«Вибуховий» тиждень

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

«Вибуховий» тиждень

Щонайменше п’ятеро людей загинуло й іще 27 було поранено 26 квітня вибухами фугасу й автомобіля з вибухівкою в столиці Іраку. Обидва вибухи були націлені на іракських військових і поліцейських. Серед офіцерів безпеки поранення отримали шестеро осіб. Того ж дня надійшло повідомлення про підрив автомашини зі смертником в околицях іракського міста Баакуба в провінції Діяла в центральній частині Іраку. Вибух прогримів поряд із популярною кав’ярнею. Унаслідок цього теракту загинули десять осіб і ще 15 були поранені.

Два вибухи сталися 26 квітня й у редакціях газети This Day у столиці Ніґерії місті Абуджі та в місті Кадуні в центрі країни, загинули 37 людей. За попередніми даними, вибухові пристрої було закладено у будівлях редакцій. This Day уважається провідною ніґерійською газетою, популярною серед місцевої політичної та бізнес-еліти.

А 29 квітня 15 осіб загинули від вибуху бомби в будівлі університету в ніґерійському місті Кано. Жертвами атаки стали студенти, які відвідують заняття християнської недільної школи в одному з лекційних залів університету. Поліція розшукує нападника. Крім вибуху, у приміщенні також була чутна стрілянина. Жодне з радикальних угруповань не взяло на себе відповідальності за цей напад на університет.

Хвиля насильства захлеснула Ніґерію після виборів президента, що пройшли в травні 2011-го та перемогу на яких здобув християнин Гудлак Джонатан. До більшості терактів причетне ісламістське угруповання «Боко Харам», яке домагається запровадження законів шаріату на всій території Ніґерії й викорінення світської моделі західної освіти. Бойовики «Боко Харам», зокрема, організували вибух у штаб-квартирі ООН в Абуджі 2011 року. Як писав «Міст», наприкінці грудня минулого року члени угруповання підірвали християнський храм, розташований неподалік столиці, убито понад 40 людей.

У п’ятницю 27 квітня, удень, одразу у двох районах Дамаска сталися вибухи. Шестеро осіб загинули, 17 — отримали поранення. Один вибух трапився в районі Міда, біля місцевої мечеті. Активісти опозиції заявляють, що теракт відбувся тієї миті, коли люди виходили з мечеті. За словами очевидців, другий вибуховий пристрій спрацював у промисловому передмісті сирійської столиці. Ніхто не взяв на себе відповідальності й за ці злочини. Зазвичай у таких випадках влада й опозиція звинувачують у події одне одного. В арабських країнах п’ятниця традиційно вважається днем антиурядових протестів.

Також 29 квітня щонайменше одна особа загинула та ще 15 отримали поранення в результаті вибуху ґранати у церкві в столиці Кенії — Найробі. Невідомий чоловік кинув ґранату в будівлю після початку церковної служби й зник із місця злочину. Церква, що зазнала тер­акту, розташована неподалік центру столиці. Влада підозрює, що напад скоєно прихильниками сомалійського угруповання «Аш-Шабаб», які вчинили низку терористичних актів у Кенії у відповідь на те, що кенійська армія ввійшла на територію Сомалі, щоб узяти участь у боротьбі проти терористів.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply