Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

«Варяг» став китайцем

Автор:

|

Жовтень 01, 2012

|

Рубрика:

«Варяг» став китайцем

Військово-морський флот Китайської Народної Республіки (КНР) узяв на озброєння свій перший авіаносець. Церемонія передачі авіаносця «Варяг» відбулася в порту Далянь. Китай придбав судно в України 1998 року. Спочатку на ньому планувалося відкрити плавуче казино. Потім збройні сили КНР оголосили, що візьмуть його на озброєння. Роботи з ремонту й переобладнання тривали кілька років.

Зазначимо, що в грудні 2011-го американська супутникова компанія Digitalglobe зробила фото першого авіаносця армії Китаю під час його ходових випробувань у Жовтому морі. Будівництво важкого авіаносного крейсера «Варяг» почалося в СРСР іще наприкінці 1980-х рр. Після розпаду Радянського Союзу під час розподілу Чорноморського флоту між Росією й Україною «Варяг» відійшов Києву.

Китай купив в України недобудований корабель за 20 млн USD. 2005 року китайські військові фахівці розпочали переоблаштування судна в Даляні. Повідомлялося, що по завершенні відновлювальних робіт на авіаносці можуть бути розміщені палубні винищувачі J-15, навчально-тренувальні літаки морської авіації JT-9 і гелікоптери Z-8. Китайська влада довго приховувала роботу над переобладнанням авіаносця й офіційно підтвердила цей факт тільки влітку 2011 року. Кораблю досі не дали імені, тому китайські медіа надалі називають його «Варягом». Раніше з’являлися повідомлення, що корабель нібито отримав назву Shi Lang, проте Міністерство оборони КНР спростувало цю інформацію.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply