Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

У Стамбулі проводять табір для дітей переселенців

Автор:

|

Вересень 06, 2022

|

Рубрика:

У Стамбулі проводять табір для дітей переселенців
Учасники табору

У Стамбулі (Туреччина) розпочав роботу літній табір «Барвінок» із елементами української скавтської організації «Пласт» для дітей вимушених переселенців із України й учнів української суботньої школи, що діє при Українському товаристві взаємодопомоги. У програмі — заняття з української мови, численні майстер-класи, спортивні змагання та розваги.
«Цього літа ми проводимо табір «Барвінок» вдруге, а загалом — учетверте. У ньому беруть участь 140 дітей із різних куточків України, зокрема, зі Запоріжжя, Сіверодонецька, Миколаєва, Дніпра, Харкова, Києва, Кривого Рогу, Одеси, Херсона, Чорнобаївки», — розповіла Тетяна Фецан-Баштепе, керівниця Українського товариства взаємодопомоги в Стамбулі й організаторка табору.
Почесним гостем на церемонії відкриття табору став Халюк Байрактар, генеральний директор компанії Baykar Makina. У церемонії взяли участь Василь Боднар, Посол України в Турецькій Республіці (ТР), і Роман Несільський, Генеральний консул України в Стамбулі.
Табір «Барвінок» у Стамбулі відбувається за підтримки компанія Baykar Makina, що виробляє бойовий безпілотний літальний апарат (БПЛА) Bayraktar TB2, що вже став символом українського спротиву російській аґресії. Від компанії Baykar Makina учасники табору отримали особливий подарунок — екскурсію на завод компанії Baykar Makina, де виробляють леґендарні БПЛА.
На знак вдячності підтримки України й українських дітей, які були вимушені покинути Батьківщину через аґресію Російської Федерації (РФ) проти України, п. Байрактару подарували іменну джезву з тризубом, аналогічну до тих, що в рамках благодійного проєкту Сoffee Care українського баристи Вадима Грановського у співпраці зі Службою безпеки, Міністерством закордонних справ і Міністерством культури й інформаційної політики України, відправляють на фронт українським захисникам.
«Табір проводять на базі п’ятизіркового готелю в Стамбулі, він має дуже насичену програму. Починаємо кожен день із руханки, збираємося на заняття з української мови, знайомимося з історією, культурою та традиціями України, маємо майстер-класи з танцю та співу, традиційної випічки, кулінарні майстер-класи, виготовлятимемо ляльки-мотанки, вже плели браслети в патріотичних кольорах. Щодня в таборі діє спортивна секція: діти грають у спортивні ігри, плавають, а ввечері танцюють на дискотеці», — розповіла п. Фецан-Баштепе.
В організації дозвілля в ході табору вже вдруге допомагає турецька молодь з числа цьогорічних випускників і студентів відділення україністики Стамбульського університету, а також турецькі студенти, які до війни навчалися в Україні, а з її початком повернулися до ТР і стали волонтерами в різних проєктах із допомоги Україні.
«Діти у таборі організовані по куренях із «отаманом» (вихователем). Кожен курінь має свій девіз та, як засвідчує практика, наприкінці табору це вже не просто група, а дуже дружна команда однодумців, навіть, сім’я. Проведення таких таборів, особливо за кордоном, в умовах військової аґресії РФ проти України, — це потужна підтримка тих дітей, що були змушені виїхати з України, та наших діток із діаспори, безцінний досвід, знайомство, отримання знань і нових навичок в ігровій формі, патріотичне виховання молоді. Яскраві спогади залишаться з дітьми надовго, а то й на все життя. Докладаємо всіх можливих зусиль, аби так і було», — поділилася п. Тетяна.
Як повідомляв «Міст», додому повернулася майже половина переселенців.

About Author

Meest-Online