Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

У Саудівській Аравії зросла кількість страт

Автор:

|

Серпень 22, 2021

|

Рубрика:

У Саудівській Аравії зросла кількість страт
Саудівська Аравія

Після того, як Саудівська Аравія склала з себе повноваження голови «Великої двадцятки», у країні зросло число смертних кар. Як повідомила правозахисна організація Amnesty International (AІ), із січня по липень ц. р. там стратили 40 людей. Це більше, ніж за весь попередній рік: 2020-го, коли Саудівська Аравія головувала у G20, загалом стратили 27 осіб.
Головування Саудівської Аравії у «Великій двадцятці» завершилося 1 грудня 2020 року. І лише у грудні в країні до смертної кари засудили дев’ятьох осіб. «Щойно увага G20 до Саудівської Аравії зменшилась, влада відновила безжалісне переслідування людей», — заявила Лінн Маалуф, заступниця директора AІ з питань Близького Сходу та Північної Африки.
В організації наголосили, що кілька людей у Саудівській Аравії засудили до ув’язнення, а іноді й до смертної кари на підставі несправедливого суду. Згідно з інформацією AІ, «зізнання» отримують, зокрема, шляхом тортур.
Крім цього, у першій половині ц. р. багатьох людей у Саудівській Аравії засудили до тривалих термінів ув’язнення за сатиричні публікації в Інтернеті та правозахисну діяльність. Після звільнення багатьох із них також чекає заборона на поїздки.
«Головування у G20, яке Саудівська Аравія перейняла у грудні 2019 року, було лише коротким перепочинком від репресій», — наголошують в AI. Наразі у в’язницях королівства через правозахисну роботу або свободу вираження поглядів перебувають щонайменше 39 людей. Саудівська Аравія належить до країн з найбільшою кількістю страт у світі. За даними дослідження AІ, 2019-го там стратили 184 особи, деякі з них — публічно.
Цікаво також, що цього літа несподівано стався масовий наплив туристів із Саудівської Аравії до України. Вони активно бронюють номери в готелях, розважаються на популярному курорті Буковель, а меню в багатьох українських ресторанах моментально переклали арабською мовою. Крім цього, на полицях крамниць з’явилися халяльні товари — дозволена мусульманам їжа. За попередньою інформацією, саудівці вже залишили в Україні від 30 до 50 млн USD.
Як розповіла адміністраторка готелю Diamond Resort у Буковелі, туристи з Саудівської Аравії бронюють номери у великих і комфортабельних готелях. В Україні їх насамперед вабить природа, а не міста, хоча й у містах їх не бракує. Гості запевняють, що готові приїжджати до України знову і знову. З початку літа їх прибуло вже майже 30 тис. Мандрівникам дуже подобається Україна і люди, природа, зелень і помірний клімат, а пересуватися містами їм допомагає перекладач у телефоні.
Як повідомляв «Міст», у Саудівській Аравії видали українські новели.

Євген Клен

About Author

Meest-Online